Pesti Srácok

Több mint százezer gyermek nyaralt idén az Erzsébet-táborokban

Több mint százezer gyermek nyaralt idén az Erzsébet-táborokban

Novák Katalin budapesti sajtótájékoztatóján beszélt attól,hogy 2021 a megújulás éve volt az Erzsébet-táborokban; teljesen felújították a zánkai és fonyódligeti tábort, ennek következtében idén többen és jobb körülmények között nyaralhattak. A modernizációnak köszönhetően pedig az idén nyáron minden eddiginél több, száztízezer gyermeknek tudtak biztonságos kikapcsolódást garantálni az Erzsébet-táborokban.

Novák Katalin emlékeztetett arra, hogy tavaly a járvány miatt nem tartottak ottalvós Erzsébet-táborokat, ezért idén mintegy kétszer annyi gyerek táborozhatott, mint 2020-ban. A nyáron összesen 110 ezer táborozónak tudtak biztonságos kikapcsolódási lehetőséget garantálni. A miniszter hozzátette: mivel nem ér véget a táboroztatás a nyár elmúltával, és lesznek őszi kirándulások, családi hétvégék, a téliesített zánkai táborban Erzsébet-karácsonyt is rendeznek, így idén 150 ezer táborozónak biztosítanak kikapcsolódási lehetőséget az Erzsébet-táborokkal. Novák Katalin jelezte, hogy a felújításoknak köszönhetően nőtt a táborok befogadóképessége, ezért idén az ottalvós táborokban minden eddiginél több, 30 ezer gyermeket fogadhattak, jövőre pedig a számuk 40 ezerre emelkedik, mivel akkor már egész nyáron használható lesz az idén augusztusban megnyílt fonyódligeti tábor is. A miniszter beszámolt arról is, hogy a koronavírus-járvány elkerülte az Erzsébet-táborokat, ezekben egyetlen megbetegedést sem regisztráltak. Ez – mint elmondta – a szigorú járványügyi előírások betartásának köszönhető, köztük annak, hogy minden felnőtt kísérő rendelkezett védettségi igazolvánnyal. Novák Katalin szólt arról, hogy Zánkán kisebb calicivírus-fertőzést kellett kezelni, de az minden évben előfordul.

Hornyák Tibor, az Erzsébet Alapítvány elnöke elmondta: családi Erzsébet-táborban nyáron eddig mintegy hétezren vettek részt 1445 családból, majd jelezte: ez a programjuk ősszel folytatódik. A napközis Erzsébet-táborokban 71 ezren vettek részt, a Gyógyító Szent Erzsébet-táborban ezren, a diabétesszel élő gyermekeknek szervezett táborokban ötszázan, az erdélyi Erzsébet-táborban pedig 1200 helyi magyar gyermek táborozott – sorolta, hozzátéve, hogy Zánkára leköltöző Erzsébet-karácsonyra 10 ezer gyermeket várnak majd. A további részleteket ismertetve kitért arra is, hogy a heti egyszeri rántotthús menühöz 3,2 tonna húst használtak fel hetente, szintén hetente 3,5 tonna gyümölcsöt osztottak ki az étkezés mellett. Hornyák Tibor szólt arról is, hogy Zánkán 150 gyermeket kellett ellátni kisebb sérülések, zúzódások miatt. Hozzátette, a calicivírus-fertőzést 50 érintett után sikerült megfogni. Ismertetése szerint Zánkán hatvan, Fonyódligeten napi harminc programból válogathattak a résztvevők, a magyarság, sport, tudomány, kultúra és kereszténység témaköreiből. Hornyák Tibor közölte azt is, hogy idén jelentős számban vettek részt a táborokban állami gondoskodásban lévő gyerekek, mintegy 4500-an voltak.Kérdésre válaszolva Novák Katalin közölte: több mint 30 milliárd forintos állami támogatásból újultak meg az Erzsébet-táborok, a gyermekek táboroztatásához évente több mint négymilliárd forinttal járul hozzá a kormány. A miniszter hozzátette: több tábor – köztük a csillebérci is – az Erzsébet a Kárpát-medencei Gyermekekért Alapítvány tulajdonába került. Utalt arra, a csillebérci tábort is szeretnék teljesen felújítani azért, hogy elsősorban a rászoruló gyermekeknek biztosítson tartalmas kikapcsolódást.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Mészáros János

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

Dobrev Klára, az orléans-i szűz? – Gav Duncan, Szalai Szilárd, Stefka István és Huth Gergely a Polbeatben (visszanézhető)

‎Polbeat 2023 május 13.
"És azt hallottad, hogy Gyurcsányné Dobrev Klára fehér ruhában tüntetett a rendőri erőszak ellen?" – hullámzik végig a közösségi médián a pesti vicc múlt vasárnap óta, amikor is az ország közéleti témákra és balos valóságshow-kra fogékony része a Karmelita előtt készült fotókon szembesülhetett a nem mindennapi látvánnyal. Közben az is kiderült, hogy a guruló dollároknak is van "ára", hiszen David Pressman és az USA nagykövetsége most olyan pályázatot írt ki magyarországi "független" szerkesztőségek számára, amelyben a támogatási összeg attól függően módosulhat, hogy a szerkesztőség mennyiben szolgálja az Egyesült Államok érdekét. Mondhatni, szerződésbe foglalják a hazaárulást. Minderről a momentumos őrjöngő tüntetők támadását elszenvedő Szalai Szilárd kollégánkkal és a patrióta médiatér legmagyarabb skótjával, azaz Gav Duncannal beszélgetett a Polbeatben Huth Gergely és Stefka István.