Pesti Srácok

Dobrev és Karácsony egymásnak esett a Facebookon, avagy mi a politikai humbug – Cicaharc az „előválasztás” hajrájában

Dobrev és Karácsony egymásnak esett a Facebookon, avagy mi a politikai humbug – Cicaharc az „előválasztás” hajrájában

Mint lapunk is beszámolt róla, Karácsony Gergely a pénteki előválasztási vita során politikai humbugnak nevezte Dobrev Klára alkotmányellenes kijelentéseit, azonban szombaton már közösségi oldalán kezdett magyarázkodni a megfogalmazás miatt. Úgy tűnik azonban, a válasz nem volt kielégítő a DK számára, és Dobrev válaszposztja alatt egymásnak is esett a Gyurcsány-show két főszereplője.

Mint emlékezetes, Karácsony Gergely hosszadalmas Facebook-bejegyzésében magyarázta meg, miért nevezte „politikai humbugnak” Dobrev Klára alkotmányellenes kijelentéseit. A főpolgármester jogászokra, többek között a kormánypártisággal távolról sem vádolható Vörös Imrére hivatkozva fejtette ki, hogy az Alaptörvény egyszerű többség általi eltörlése alkotmányos válsághoz vezetne. Gyurcsány Ferenc felesége azonban úgy tűnik, sértve érezte magát, és szintén Vörös Imrére hivatkozva küldte a hátsó padba Karácsonyt.

– írta bejegyzésében a DK miniszterelnök-jelölt-jelöltje. A főpolgármester azonban tőle szokatlan bátorságról téve tanúbizonyságot a bejegyzés alatt válaszolt is az ellenzéki vezér feleségének:

PestiSracok facebook image

– írta hozzászólásában Karácsony Gergely, akit ezután a DK-s kommentelő keménymag azonnal darabokra is szedett. Az ellenzéki adok-kapok kapcsán érdemes megjegyezni, hogy a napokban a Gyurcsány-párti Kálmán Olga szintén közösségi oldalán bírálta a fővárosi vezetést, szépen szemléltetve az ellenzéki összefogás „gránitszilárdságát”.

Forrás: Facebook; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.