Pesti Srácok

Ez történik, ha egy jobbikost szembesítenek a múlttal – Szilágyi György beégett a Partizánban

Ez történik, ha egy jobbikost szembesítenek a múlttal – Szilágyi György beégett a Partizánban

Kínos pillanatokat élt át a jobbikos Szilágyi György Gulyás Márton műsorában. A politikust ugyanis szembesítették korábbi, Gyurcsánnyal kapcsolatos kijelentéseivel, amire nem igazán tudott reagálni. Most már ugyanis kellemetlen, hogy annak idején "hibbant Nérónak" nevezte azt, aki mögé pártja mára teljes mellszélességgel beállt.

Szilágyi György, a Jobbik és Lukoczki Károly, az MSZP-Párbeszéd jelöltje vett részt az ellenzéki előválasztás aktuális vitáján a Partizánban. A vita egy pontján Gulyás Márton azzal szembesítette a jobbikos képviselőt, hogy korábban Gyurcsány Ferencet hibbant Nérónak nevezte. A műsorvezető megkérdezte, hogy mi változott az elmúlt években. Szilágyi György ő az a jobbikos politikus, akinek nem sokkal korábban még a koncentrációs táborok jutottak eszébe a védettségi igazolványról azzal próbált védekezni, hogy a hibbant Nérót nem ő, hanem egy korábbi párttársa mondta először, de a lényeg, hogy minden változik, a világ is változikírja a Hírklikk. Gulyás kérdésére, mi szerint megváltozott-e az ellenzék vezéréről alkotott véleménye Szilágyi úgy reagált:

A hibbant Nérót eredetileg valóban Morvai Krisztina mondta Gyurcsányra, de Szilágyi az ő szavait idézte a Parlamentben 2015. szeptember 4-én:

PestiSracok facebook image

De nem ez volt az egyetlen kínos pillanat, amit a jobbikos jelölt átélt a vita során. Az MSZP-s Lukoczki számonkérte, hogy megszavazták a Fidesz gyermekvédelmi törvényét is.

Forrás: Hírklikk; Fotó: MTI/Bruzák Noémi

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!