Pesti Srácok

Elhunyt 24 beteg, 2548 új koronavírus-fertőzöttet találtak Magyarországon

Elhunyt 24 beteg, 2548 új koronavírus-fertőzöttet találtak Magyarországon

Huszonnégy, többségében idős krónikus beteg meghalt, és újabb 2548 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést – közölte a koronavirus.gov.hu a mai napon, kiemelve: eddig 5 935 182 embert oltottak be Magyarországon, közülük 5 714 861-en a második, 1 millió 82 ezren pedig már a harmadik adag vakcinát is megkapták. A kormányzati portálon azt írták: 843 825-re nőtt a Magyarországon azonosított fertőzöttek száma. Az elhunytak száma 30 492-re, a gyógyultaké 793 842-re emelkedett. Az aktív fertőzöttek száma 19 491. Kórházban 1233 koronavírusos beteget ápolnak, közülük 169-en vannak lélegeztetőgépen. Hatósági házi karanténban 17 984-en vannak, a mintavételek száma 7 236 933.

A kormányzati oldalon kiemelték: az új megbetegedéseket a delta vírusmutáns okozza. A legnagyobb veszélyben a beoltatlanok vannak, akiket ezért arra kérnek, hogy regisztráljanak, és mielőbb oltassák be magukat. Hozzátették, hogy a beoltottak kevesebb mint egy százaléka betegszik meg, és a betegség lefolyása az oltottaknál általában jóval enyhébb. A magyar lakosság többsége regisztrált védőoltásra és már meg is kapta; aki még nem, továbbra is regisztrálhat a www.vakcinainfo.gov.hu honlapon. A regisztráció után a háziorvosnál és az interneten is lehet oltásra időpontot foglalni a www.eeszt.gov.hu oldalon. Felhívták a figyelmet arra: újabb, mintegy 800 ezer antigén-gyorstesztet biztosít a kormány a háziorvosoknak, hogy ezzel is segítse a járvány megfékezését. A háziorvosok eddig is végeztek gyorstesztet, és most még több lehetőségük lesz arra, hogy kiszűrjék a koronavírus-gyanús betegeket a szezonális légúti betegségek tüneteivel jelentkezők közül. A koronavírus-gyanúról továbbra is a háziorvos dönt – tették hozzá.

Az oldal térképe szerint eddig Budapesten (152 232) és Pest megyében (117 418) regisztrálták a legtöbb fertőzöttet. Ezt követi Borsod-Abaúj-Zemplén (49 541), Győr-Moson-Sopron (45 767) és Hajdú-Bihar megye (44 422). A fertőzésben legkevésbé érintett megye továbbra is Tolna, 18 117 fertőzöttel.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Vajda János

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.