Pesti Srácok

Fidesz: Márki-Zaynak le kell mondania a hódmezővásárhelyi polgármesterségről

Fidesz: Márki-Zaynak le kell mondania a hódmezővásárhelyi polgármesterségről

Márki-Zay Péter (MMM) lemondását kéri polgármesteri posztjáról a Fidesz hódmezővásárhelyi szervezete. Hétfői közleményük szerint miután vasárnap este nyilvánvalóvá vált, hogy Márki-Zay Péter miniszterelnök-jelölti kampányba kezd, kezdeményezik, hogy mondjon le a polgármesteri tisztségéről, adja át a város vezetését ideiglenesen – az általa utódként megnevezett – Szabó János alpolgármesternek, és írjanak ki időközi polgármester-választást 2022 áprilisára.

Azt írták, hogy immár egyértelmű, hogy Márki-Zay Péter Hódmezővásárhely helyett az országos politikát választotta.

– tették hozzá.

PestiSracok facebook image

– olvasható a közleményben, amelyben a Fidesz hozzátette: a lemondás korrekt és tisztességes lépés, ami a város érdekeit szolgálja.

– emlékeztettek.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Kelemen Zoltán Gergely

Ajánljuk még

Jobba Gabi színésznő tragikus élete és öngyilkossága – Kik „vették el tőle a levegőt”?

Magyar ugar 2021 január 9.
Jobba Gabi hatalmas csillaga volt a Kádár-rendszernek, Aczél egyik kedvenc írója, Gyurkó László is támogatta, valamint az az Erdős Péter, akinek az egyik kedvese volt. Mégis öngyilkos lett, tragikusan fiatalon, mindössze harminchat évesen. „Nincs több erőm ezzel a lelki nyomorúsággal élni és nem akarok tovább senkinek a terhére lenni” – írta utolsó levelében, míg Gyurkó arra célzott, valakik tönkretették, elvették tőle a levegőt. Mi történhetett? Tóth Eszter Zsófia történész tragikus életének és halálának járt utána.