Pesti Srácok

Romániában is bebizonyosodott, hogy csak az oltás jelent védelmet a vírus ellen

null

Közzétették a román közegészségügyi intézet felmérését, amelyből kiderül, hogy a kétszer beoltott személyek esetében a megbetegedés és az elhalálozás esélye is drasztikus mértékben lecsökken az oltatlanokhoz képest – írja a foter.ro.

A portál felidézi, hogy megannyi szakember hangsúlyozta már a koronavírus elleni oltások fontosságát, de ezeknél is beszédesebb talán az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) frissen közzétett statisztikája, amelyből többek közt megtudhatjuk, hogy

  • 140 470-en lettek koronavírus-fertőzöttek azok k­özül, akik mindkét oltást megkapták, ez viszont csupán 2 százalékát teszi ki azoknak, akik túl vannak mindkét dózison;
  • közülük 1264-en elhunytak – ez viszont a fentebb említett kategóriának csupán a 0,02 százaléka;
  • tavaly december óta 1 107 099 beoltott személyt teszteltek, de alig 16 százalékuk eredménye lett pozitív;
  • a harmadik oltás után 4559-en fertőződtek meg, 21-en elhunytak – ennek a kategóriának a 0,5 százaléka;
  • senki nem hunyt el kizárólag az oltások miatt Romániában.

Forrás: foter.ro; Fotó: MTI/Balázs Attila

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.