Pesti Srácok

Cseh Katalin gyakorlatilag az EU tagállamainak megszüntetésére tesz javaslatot a róla elnevezett jelentésben!

Cseh Katalin gyakorlatilag az EU tagállamainak megszüntetésére tesz javaslatot a róla elnevezett jelentésben!

Cseh Katalinról pontosan tudtuk eddig is, hogy Magyarország és a magyar állam létezése nem a szívügye. Most is egy olyan jelentést legyártásában vett részt, amely a tagállamok szuverenitásának brutális korlátozását célozza. Miután a nagyvárosokat általában a liberális és kommunista szélsőségesek vezetik, ezért a javaslata tulajdonképpen az országok helyett közvetlenül az elvbarátaihoz juttatná az EU-s pénzeket. Cseh Katalin ebben pedig jó, emlékezhetünk, a saját cégeit és annak "üzletfeleit" is milyen sikeresen juttatta EU-s forrásokhoz.

A Momentum EP-képviselője Facebook-posztjában értekezik arról, hogy rendkívül büszke arra, hogy elkészült a Cseh-jelentés, amit az Európai Parlament Regionális Fejlesztési Bizottságában a héten elfogadott, és amin kollégáival már hosszú ideje dolgozott a momentumos politikus, ami számára egy különleges érzés volt. Ennek eredményeként pedig hamarosan az Európai Parlament plenáris ülése elé kerül a jelentés. Arról, hogy miről is szól, így ír:

Majd kitér arra, hogy hogyan oldanák meg azt, hogy ne a kormány, hanem az önkormányzatok kapják az uniós forrásokat.

PestiSracok facebook image

Ami viszont ennél is fontosabb, a baloldal kezeskedhet a források felett, de ezt persze nem írja le a posztban, az Isztambuli Egyezményre viszont kitér.

Forrás: Mandiner; fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!