Pesti Srácok

Donáth Anna megint hazudott: ezúttal meghamisított Orbán-idézettel házalt

Donáth Anna megint hazudott: ezúttal meghamisított Orbán-idézettel házalt

Úgy tűnik, Fekete-Győr András után egy újabb politikai zsenit sikerült a Momentum élére ügyeskednie a pártnak Donáth Anna személyében. A még szinte friss pártelnök elődjét megszégyenítő gyorsasággal máris botrányba keveredett. Donáth Anna meghamisított egy Orbán Viktor-idézetet, majd azt igyekezett cáfolni – írja a drot.info.

A Momentum új elnöke, Donáth Anna a saját képzelt démonaival megküzdeni, amelyek nála általában soha el nem mondott Orbán Viktor-idézetek képében jelentkeznek. Legutóbb például az borította ki Donáthot az ATV stúdiójában, hogy a magyar jogállamiság helyzetét vizsgáló LIBE bizottság ugyan Budapestre látogatott, a miniszterelnök azonban nem jelent meg a meghallgatáson – írja a portál.

– fogalmazott Donáth. A portál Donáth állításával kapcsolatban felidézi, hogyan is hangzott Orbán kritikája, amelyet a magyar jogállamisággal foglalkozó Sargentini-jelentés kapcsán mondott el:

PestiSracok facebook image

A miniszterelnök tehát – Donáth szellemmondatával szemben – nem azt állította, hogy az zavarja, hogy az EP nem foglalkozik a magyar jogállamiság helyzetével (hiszen nagyjából mással sem törődik, mint a lengyelek és magyarok csuklóztatásával), hanem azt, hogy Brüsszel úgy gyártotta le szakmányban a boszorkánypereihez szükséges dokumentumokat (Tavares- és Sargentini-jelentés), hogy közben egyszer sem fáradtak el hozzánk és mérték fel a tényleges hazai állapotokat. Magyarul: ha már Brüsszel mindenáron kirakatperben akarja elítélni Magyarországot, akkor legalább figyeljen oda a kirakatra, a látszatra, arra, hogy legalább úgy csináljon, mintha tényleg alapos és objektív tényfeltárás történne. Elvégre minden nyomozós krimi is a (feltételezett) bűntett helyszínének megvizsgálásával kezdődik.

Forrás: drot.info; Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!