Pesti Srácok

Európai fődíjat nyert a Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács fiataloknak szóló projektje

Európai fődíjat nyert a Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács fiataloknak szóló projektje

Európai fődíjat nyert a Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács (NBT) „Kérj segítséget!” nevű, gyermekeknek és fiataloknak szóló bűnmegelőzési projektje – tájékoztatta a testület kommunikációs igazgatója pénteken az MTI-t. Garamvölgyi László felidézte: a szlovén uniós elnökség felhívására az Európai Bűnmegelőzési Hálózat (EUCPN) a „Legjobb Európai Bűnmegelőzési Gyakorlat” című nemzetközi konferencia keretében kereste a kiskorúak közötti erőszak és zaklatás online és offline formáit megelőző gyakorlatot.

A csütörtökön megtartott konferencián a tizenkilenc pályázó közül „Ask for help!” azaz „Kérj segítséget!” című komplex prevenciós programjával az NBT elnyerte az első díjat és a vele járó tízezer eurót – jelentette be Garamvölgyi László. (képünkön) A kommunikációs igazgató közölte: a magyar projekt négy területre koncentrál, a vizuális média erősségeinek kihasználásával, az interaktív előadás, a zene és a saját kortárs alkotás erejével, illetve a kortárs segítőkkel folytatott munkával helyezi fókuszba a segítségkérés fontosságát. A győztes pályamű az NBT honlapján tekinthető meg.

Garamvölgyi László felhívta a figyelmet arra, hogy minden évben a soros elnökséget ellátó ország írja ki a pályázatot, hogy a legújabb és legjobb gyakorlatokat be lehessen mutatni. A kommunikációs igazgató kiemelte: hosszú idő után először fordult elő, hogy nem a finn vagy svéd pályamű nyerte el a fődíjat.

Forrás: MTI; Fotó: PS

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!