Pesti Srácok

Márki-Zay már magyarázkodik, és tagadja, hogy megkérte volna Gyurcsányt, hogy ne kampányoljon

Márki-Zay már magyarázkodik, és tagadja, hogy megkérte volna Gyurcsányt, hogy ne kampányoljon

Lapunk is beszámolt arról, hogy Gyurcsány Ferenc megüzente Márki-Zay Péternek, hogy ha ő kéri, hát leáll a kampánnyal. Nem tudni, hogy a hódmezővásárhelyi messiás a felháborodott DK-s kommenteket olvasva ijedt meg, vagy a megbízói szóltak rá, hogy viselkedjen, de az ATV megkeresésére már tagadni kezdte, hogy arra kérte volna a legnagyobb ellenzéki párt elnökét, hogy ne kampányoljon. Felvetődhet a kérdés, hogy akkor most ki is hazudik az ügyben, de ismerve a két baloldali politikust ebbe már fölösleges belemenni.

Úgy tűnik Márki-Zay Péter megijedt Gyurcsány Ferenctől. Persze, ismerve Medgyessy Péter sorsát, erre minden oka meg is van, így hát nem sokkal azután, hogy a DK elnöke bejelentette, hogy az ő kérésére nem vesz részt a kampányban, azonnal visszakozni kezdett, és tagadta, hogy ő ilyet kért volna a bukott miniszterelnöktől.

– nyilatkozta a polgármester az ATV arra vonatkozó kérésére, hogy valóban ő kérte-e kampánystopra Gyurcsányt. De azért gyorsan hozzátette, hogy szerint „nem lenne hatékony”, ha a bukott miniszterelnök egy-egy ellenzéki jelölt mellett kampányolna. Kérdés, hogy Márki-Zay szerint ez hogyan kerülhető el a DK-s jelöltek esetében.

PestiSracok facebook image

– cáfolta meg gyorsan jó ellenzéki szokás szerint az előző kijelentését. Az interjút pedig azzal zárta, hogy sajnálja, ha megsértette Gyurcsány Ferencet. Milyen kedves. Mindenesetre azért ez a néhány óra alatt lefolyó csörte szépen vázolja az ellenzék felépítésének viszonyát: Márki-Zay megpróbált keménykedni, ahogy tette ezt Karácsony Gergellyel szemben, amit Gyurcsány, ellentétben a kissé ijedős főpolgármesterrel, nem vett jó néven, ezért gyorsan befenyítette egy kicsit a baloldali miniszterelnök-jelöltet. A DK szavazóiban egyből felvetődött Márki-Zay megpuccsolása, amitől a hódmezővásárhelyi jelölt megijedt és azonnal visszakozni kezdett, bizonyítva ezzel, hogy mégis ki az ellenzék vezére. Erre utal Vona Gábor Facebook-oldalán közzétett bejegyzése is, amelyben röviden összefoglalta Gyurcsány stratégiáját:

Kell még valamit mondanom, Ildikó?

Forrás: ATV/PS. Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

Magyarics Tamás a Polbeatben: Trump kicsit igazított a külkereskedelmi mérlegen, ettől még nem dől össze a világgazdaság

‎Polbeat április 7.
"Donald Trump kiindulópontja az, hogy az Egyesült Államoknak óriási kereskedelmi deficitje halmozódott föl Európával, Kínával, Japánnal és más országokkal, azaz a fő piacokkal szemben, s szeretné ezt lefaragni. Kinyilvánította, hogy túl sokan élősködtek az Egyesült Államokon, és ez tovább nem tűrheti el" - mondta a PestiSrácok Polbeat című műsorában Magyarics Tamás, az ELTE emeritus professzora, a Közszolgálati Egyetem Amerika Kutatóintézetének senior főmunkatársa arra a kérdésre, hogy a büntetővámok kivetése után valóban bekövetkezik-e az armageddon a világpiacon, miként azt a teljes balliberális sajtó vizionálja. A professzor szerint esélyesebb, hogy ezt az amerikai nézőpontból logikus kiigazítást lenyeli, beárazza majd a világpiac.

Magyar Péterben ott van mindaz a patológia, ami a nárcizmust megtestesíti - Hal Melinda a Polbeatben

‎Polbeat január 20.
Van egy olyan személyiségfogalom, hogy "nárcisztikus személyiségzavar". Nem Magyar Péter az egyetlen, aki ilyen jegyekkel érkezett a közéletbe, de nála ott van mindaz a patológia, ami ezt a problémát megtestesíti. A nárcizmusnak a Magyar-féle megnyilvánulása káros magára a társadalomra is. Hiszen amikor valaki elfogadja, hogy őt egyesek messiásnak tartják, az megalázása a hitnek, a kultúrának, a nemzetünknek és a történelmünknek - mondta a PestiSrácok.hu Polbeat című videóműsorában Hal Melinda klinikai szakpszichológus és közgazdász. Megjelent a nézők sorában a Lakatos-botrányt (Ábrahám Róbert közreműködésével) kirobbantó nevelőtanár is, aki arra várt választ, hogy egy ilyen brutális ügyben miért nem zár össze a szakma mellette?