Pesti Srácok

A Századvég szerint marad a Fidesz–KDNP-kormány 2022-ben is

A Századvég szerint marad a Fidesz–KDNP-kormány 2022-ben is

A jelenlegi felmérések alapján a Fidesz-KDNP marad kormányon 2022-ben is – nyilatkozta Palóc André, a Századvég vezető elemzője az M1 Aktuális című műsorában, amiről az Index.hu számolt be. Az elemző szerint a baloldal láthatóan zavarban van, miután nem Márki-Zay Péter győzelmére számítottak az előválasztáson.

A Századvég elemzője a kormány megítélését illetően elmondta, hogy a lakosság többsége elégedett a kormány 2021-es járványkezelésével, a gazdaság újraindítása pedig kifejezetten jól sikerült.

mondta az elemző, aki szerint a jelenlegi felmérések prognózisai csupán a jobboldali kormány győzelmének arányaiban térnek el. Palóc André arra is kitért, hogy a Fidesz-KDNP kormánya Novák Katalint jelölte köztársasági elnöknek.

PestiSracok facebook image

– mutatott rá, majd az ellenzék helyzetét is értékelte. Palóc André szerint a baloldal már az előválasztáson is zavarba jött, amikor Márki-Zay Péter jött ki győztesen a miniszterelnök-jelölt-jelöltek versenyéből. Mivel azonban nincs saját pártja és nincs mögötte politikai erő, azzal kompenzál, hogy napról napra tesz hajmeresztő nyilatkozatokat, a kommunikációja pedig így inkább kudarcos.

– tette hozzá a Századvég elemzője, aki a Városháza-gate ügyre kitérve azt mondta, hogy a kiszivárgott hangfelvételek tanúsága alapján működik egy olyan rendszer a baloldali városvezetésnél, amelyben nyomott áron árusítják ki a fővárosi ingatlanokat, majd azt a vevők jóval magasabb áron adják tovább. Az elemző rámutatott, hogy bár Karácsony Gergely eddigi főpolgármesterségét a megkésett városfejlesztések, dugók és a Városháza körül kialakult botrány jellemzi, amely miatt esett a népszerűsége, a Párbeszéd politikusa mégis nagy túlélőnek számít.

Forrás: Index.hu, Fotó: Horváth Péter Gyula

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!