Pesti Srácok

Járóka Lívia az egyik alelnökjelölt az EP-ben

Járóka Lívia az egyik alelnökjelölt az EP-ben

Járóka Lívia a szükséges számú európai parlamenti képviselőnél jóval több képviselő támogatásával, egyedüli magyar jelöltként indul az Európai Parlament alelnöki tisztségéért – tájékoztatott a Fidesz európai parlamenti képviselőcsoportja az MTI-hez eljuttatott sajtóközleményében kedden.

– emelte ki Járóka Lívia a sajtóközleményben. Hangsúlyozta: az elmúlt két és fél év megmutatta, hogy a hátrányos helyzetű európai polgárok és a magyar nemzeti érdekek magas szintű képviseletére nagyobb szükség van, mint az előző évtizedekben bármikor.

PestiSracok facebook image

– tette hozzá.

– húzta alá a fideszes politikus.

A sajtóközlemény szerint Járóka Lívia az Európai Parlament első roma alelnökeként 2017-től aktív szerepet vállalt a roma képviselet uniós szintre emelésében, az emlékezetpolitika, a roma kulturális örökség és a tehetséggondozás felkarolásában. Alelnöksége alatt tűzték ki először az Európai Parlament épületére a roma zászlót, illetve kezdeményezésére 2020-ban először emlékeztek meg a roma holokauszt áldozatairól. Járóka Lívia a 2019-ben kezdődött parlamenti ciklus első felében is megtartotta korábbi alelnöki felelősségi köreit: az Európai Parlament ellenőrző testületének vezetéséért felelős alelnök és a dokumentumokhoz történő hozzáférésért felelős alelnök már 2017-es megválasztása óta.

– hangsúlyozta az alelnökjelölt.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Európai Néppárt

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.