Pesti Srácok

A családok 64 százaléka szerint jobbra fordult az elmúlt tizenkét évben a helyzetük

A családok 64 százaléka szerint jobbra fordult az elmúlt tizenkét évben a helyzetük

A családok 64 százaléka szerint jobbra fordult háztartásuk helyzete az elmúlt tizenkét évben – mondta Kiszelly Zoltán, a Századvég Politikai Elemzések Központjának igazgatója az M1 aktuális csatornán. Hozzátette: ezt támasztják alá az objektív mutatók is.

Kiszelly Zoltán azt mondta: 2010 előtt az akkori kormány a válságot megszorításokkal kezelte, a Nemzetközi Valutaalap "és más globalista nemzetközi szervezetek" tanácsai alapján a lakossággal fizettette meg a válság terheit. Kiemelte: 2010 után a kormány az ágazati különadókkal igazságosabb tehermegosztást valósított meg. A Századvég kutatására hivatkozva azt mondta: a válaszadók mintegy 46 százaléka szerint romlana az egzisztenciájuk, gazdasági helyzetük, ha az ellenzék jutna kormányra. Példaként említette, hogy Márki-Zay Péter, az ellenzék miniszterelnök-jelöltje világpiaci árak szükségességéről beszél. A Századvég számítása szerint jelenleg havonta egy átlag háztartás 22 ezer forintot fizet energiára; világpiaci ár esetén ez akár az ötszörösére, 110 ezer forintra is emelkedhetne.

– tette hozzá. Az elemző kiemelte, hogy a progresszív adó, amelyet a baloldal hirdet, valójában adóemelést jelent. Úgy fogalmazott:

PestiSracok facebook image

Kiszelly Zoltán közölte: a baloldalon hatpárti szivárványkoalícióról lehet beszélni, amelynek legerősebb tagja a DK, amely a Jobbikkal kötött szövetséget.

– tette hozzá.

Forrás: MTI; Fotó: 888.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!