Pesti Srácok

Nacsa Lőrinc: a baloldal a családi adó-visszatérítést is elvetemültnek tartja

Nacsa Lőrinc: a baloldal a családi adó-visszatérítést is elvetemültnek tartja

A kormánypártok szerint a baloldal a családi adó-visszatérítést is elvetemültnek tartja, és szívesebben osztana pénzt a migránsok betelepítésére. Nacsa Lőrinc, a Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) országgyűlési képviselője csütörtökön, az MTI-hez eljuttatott videonyilatkozatában azt mondta: több százezer szülő kapja meg a bankszámlájára a családi adó-visszatérítést, amely akár több százezer forintos összeg is lehet szülőnként.

Nacsa Lőrinc szerint a baloldal a családi adó-visszatérítést is elvetemültnek tartja, hiszen a baloldal vezetője, Gyurcsány Ferenc valósággal dühöngött a parlamentben, amikor a kormány bejelentette az intézkedést. Hozzátette: Gyurcsány Ferenc szerint elvetemült és ésszerűtlen a családi adócsökkentés, perverz az egész családi adórendszer és a családi adókedvezmény. Nacsa Lőrinc úgy fogalmazott: Gyurcsányhoz szorosan felzárkózott a baloldal miniszterelnök-jelöltje is, aki szintén többször utalt arra, hogy változtatni akar a családi adórendszeren és a családtámogatásokon, mert szerinte túl sok pénz megy a középosztálybeli családokhoz. A KDNP frakciószóvivője megjegyezte: Márki-Zay Péter nagyra értékeli azt a Gyurcsány–Bajnai-kormányt is, amely a gyermekesektől elvette a családtámogatásokat és eltörölte a családi adókedvezményt is. Úgy vélte: Gyurcsány Ferenc és miniszterelnök-jelöltje elszólásai alapján egyértelmű, hogy a baloldal valódi programja ma is az, hogy megszüntetnék a családi adórendszert és a családi adókedvezményt.

– hangoztatta.

PestiSracok facebook image

– szólított fel Nacsa Lőrinc.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Kovács Tamás

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!