Pesti Srácok

Potápi Árpád János: A jövő és a múlt között kell választanunk

Potápi Árpád János: A jövő és a múlt között kell választanunk

Április 3-án a jövő és a múlt között kell választanunk – mondta a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára kedden, Bonyhádon, az 1848-as forradalom évfordulóján rendezett megemlékezésen. Potápi Árpád János, aki egyben a térség fideszes országgyűlési képviselője és a Fidesz–KDNP képviselőjelöltje, hozzátette: az országgyűlési választáson azok között kell választani, akik megtagadták a magyarságot, a nemzetegyesítést és azok között, akik a békés, nemzetegyesítő munkát elvégezték az elmúlt 12 évben.

Potápi Árpád János felidézte, hogy a magyarság története folyamatos szabadságküzdelmek története volt; Bocskai, Bethlen, Rákóczi, a '48-as hősök, az '56-os forradalmárok valamennyien a nemzeti függetlenség megteremtéséért, a hit megtartásáért, és a béke eléréséért harcoltak.

– mondta, hozzátéve, hogy a '48-as forradalmárok egyik legfontosabb követelése az volt: legyen béke, szabadság és egyetértés.

PestiSracok facebook image

– közölte. Azt mondta, lehetőséget teremtettek minden magyar embernek arra, hogy megkapja vagy visszakapja a magyar állampolgárságot.

– ismertette. Arról is beszélt: nem lehet megfeledkezni arról, hogy a szomszédságunkban háború folyik.

– mondta. Az államtitkár hangsúlyozta, hogy a magyar emberek biztonsága a legfontosabb, és megadunk minden tőlünk telhetőt a menekülteknek. Arra kérte a jelenlévőket, hogy adományokkal támogassák a Híd Kárpátaljáért segélyprogramot.

A Vörösmarty Mihály Művelődési Központban rendezett ünnepségen Filóné Ferencz Ibolya (Fidesz–KDNP), Bonyhád polgármestere munkássága elismeréséül Perczel-díjat adott át Németh Lídia volt Tolna megyei tisztifőorvosnak. A Völgységi Tehetséggondozó Egyesület Völgység Talentuma díját öt diák vette át Takács Lászlónétól, az egyesület alelnökétől.

Forrás: Demokrata; Fotó: MTI/Kiss Gábor

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!