Pesti Srácok

Potápi Árpád: A sikeres nemzetpolitika folytatása volt a tét

Potápi Árpád: A sikeres nemzetpolitika folytatása volt a tét

Potápi Árpád János, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkár az M1-nek elmondta, hogy óriási tétje volt a határon túli magyarság körében az idei választásoknak, hiszen a tét az volt, hogy folytatódik-e az a sikeres nemzetpolitika, amely az elmúlt 12 évet jellemezte, vagy pedig azok az erők jutnak kormányrúdhoz vagy kerülnek vissza a hatalomba, akik a nemzet egy részét megtagadták 2004-ben.

A határon túli magyarság számára nem volt kérdés az, hogy a jelenlegi kormánykoalíciót, a Fidesz-KDNP szövetségét támogassák továbbra is – fogalmazott Potápi Árpád, majd hozzátette, hogy a választási eredményekből egyértelműen ez derült ki. Az államtitkár azt is elmondta, hogy 78 ezerrel többen regisztráltak március 9-ig, és körülbelül olyan arányban vettek részt a szavazáson is, mint a magyarországiak: 318 ezer levélszavazat érkezett vissza Magyarországra.

– emelte ki az államtitkár. A magyar kormány 2010 óta kiemelten fontosnak tartja a határon túli magyarok támogatását. Nagyon sok program indult már. Potápi Árpád elmondta, hogy a nemzeti kormány 2010 és 2014 között olyan szimbolikus jelentőségű törvényeket, jogszabályokat fogadott el az Országgyűlés, amire utána lehetett alapozni. Ilyen volt például a kettős állampolgárságnak a megteremtése, a nemzeti összetartozás napjáról való döntés, az Alaptörvény elfogadása vagy pedig a szavazati jog megadása. 2014 és 2018 között pedig ezekre alapozva tudta megindítani a kormány a gazdaság-fejlesztési programokat, aminek a jelentősége abban állt, hogy a szülőföldön való boldogulást támogatták.

PestiSracok facebook image

– fogalmazott az államtitkár. Potápi Árpád kijelentette, hogy azokat a megkezdett programokat, amiket az elmúlt években bonyolítottunk, azt tovább kell folytatnunk. A legfontosabb cél pedig, hogy az identitását a magyar embereknek megőrizzük, megerősítsük.

Forrás: Híradó ; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!