Pesti Srácok

Véget ért az amnesztia, ismét kell nyelvvizsga a diplomaszerzéshez

Véget ért az amnesztia, ismét kell nyelvvizsga a diplomaszerzéshez

Nem lesz idén nyelvvizsga-amnesztia – közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium a sajtó kérdéseire reagálva. A korábbi évektől eltérően idén a diplomaszerzéshez már nem engedik el a nyelvvizsgát. A járványhelyzet miatti könnyítésnek 2020-ban és 2021-ben örülhettek a hallgatók. Bár múlt év végén petíció indult, hogy idén is engedjék el ezt a követelményt, de most már biztos: a sikeres államvizsga mellett nyelvvizsgára is szükség lesz a diplomához – olvasható az Index cikkében.

A kormány először 2020-ban, a pandémiára hivatkozva engedte el a nyelvvizsgát; a döntés akkor több mint százezer új diplomást érintett. Tavaly szintén igent mondtak a nyelvvizsgamentességre, aminek köszönhetően 25 ezren vehették át az oklevelüket. Míg a hallgatók egy jelentős része csalódott a hír hallatán, a nyelvvizsgaközpontok bizonyára megnyugvással fogadták a döntést, korábban az amnesztia miatt ugyanis több milliót buktak.

Forrás: Index; Fotó: Facebook

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.