Pesti Srácok

Családi bizniszben árulta a drogot apa és fia (Videó)

Egy 46 éves férfit fogott el a rendőrség drogkereskedelem miatt, az üzletben édesapja is közreműködött. Elfogásukkor jelentős mennyiségű kábítószert, mérlegeket és készpénzt is lefoglaltak a nyomozók. A Fővárosi Főügyészség vádiratában fegyházbüntetés kiszabását indítványozza a családi páros ellen.

A vádirat szerint egy 46 éves férfi 2018–2019-ben marihuánával kereskedett, amelyet részben XVI. kerületi lakásában, részben 69 éves édesapja XI. kerületi otthonában tárolt, és előzetes egyeztetést követően értékesített a vevőkörébe tartozó személyek részére. Az apa tisztában volt fia kábítószer-terjesztői tevékenységével és ahhoz segítséget nyújtott, egyfelől azáltal, hogy a kábítószer tárolásához rendelkezésére bocsátotta a XI. kerületi lakását, másfelől azzal, hogy a lakáson alkalmanként maga is kiszolgálta azokat a vásárlókat, akikkel előzetesen a fia egyeztette le a megrendelt kábítószer-mennyiségeket – írja a Fővárosi Főügyészség közleményében.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság nyomozói felderítették a bűncselekményt, és 2019 novemberében őrizetbe vették a két férfit, valamint lefolytatták a nyomozást. A két terhelt maga is fogyasztott kábítószert, mielőtt elfogták volna őket. A nyomozók a lakásokban jelentős mennyiségű kábítószert, digitális mérlegeteket és csomagolóanyagot, valamint készpénzt foglaltak le.

A Fővárosi Főügyészség a vádlottakkal mint társtettesekkel szemben jelentős mennyiségű kábítószerre elkövetett kábítószer-kereskedelem bűntette miatt nyújtott be vádiratot a Fővárosi Törvényszékre, és velük szemben végrehajtandó fegyházbüntetés kiszabását indítványozta. A főügyészség emellett pénzbüntetés, valamint közügyektől eltiltás kiszabására és a fiatalabb férfival szemben vagyonelkobzásra is indítványt tett a vádiratban.

PestiSracok facebook image

Forrás: Fővárosi Főügyészség közleménye; Fotó: police.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!