Pesti Srácok

Kissinger szerint Ukrajnának területi engedményeket kell tennie Oroszország felé

Kissinger szerint Ukrajnának területi engedményeket kell tennie Oroszország felé

Henry Kissinger veterán amerikai diplomata felszólította a Nyugatot, hogy ne próbáljon megsemmisítő vereséget mérni az orosz erőkre Ukrajnában, és arra figyelmeztetett, hogy ez katasztrofális következményekkel járna Európa hosszú távú stabilitására nézve – számolt be róla a The Telegraph, amelynek cikkét a neokohn.hu szemlézte.

A volt amerikai külügyminiszter, az USA és Kína közötti hidegháborús közeledés megteremtője a davosi találkozón elmondta, hogy végzetes lenne, ha a Nyugat belemerülne a pillanatnyi hangulatba, és elfelejtené Oroszország szerepét az európai erőegyensúlyban. Kissinger szerint nem szabad hagyni, hogy a háború sokáig elhúzódjon. Kissinger szerint fontolóra kell venni, hogy a Nyugat szólítsa fel és kényszerítse Ukrajnát, hogy olyan feltételek mellett kezdjen tárgyalni, amelyek nagyon messze elmaradnak a jelenlegi háborús céljaitól.

– mondta Kissinger. A davosi Világgazdasági Fórumon a volt amerikai külügyminiszter azt is elmondta, hogy Oroszország négyszáz éven át Európa nélkülözhetetlen része, és kritikus időszakokban az európai erőegyensúly garanciája volt. Az európai vezetőknek nem szabad szem elől téveszteniük a hosszabb távú kapcsolatot, és nem szabad megkockáztatniuk, hogy Oroszországot állandó szövetségre kényszerítsék Kínával.

PestiSracok facebook image

– mondta, hozzátéve híres reálpolitikai érzékével, hogy Ukrajna számára a megfelelő szerep inkább a semleges ütközőállam lenne. Kissinger megjegyzései annak az egyre erősödő jelei közepette hangzottak el, hogy az Oroszország elleni nyugati koalíció az élelmiszer- és energiaválság elmélyülésével egyre inkább repedezik, mivel a szankciók elérhették határaikat.

Forrás: neokohn.hu; Fotó: AFP/John Macdougall

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!