Pesti Srácok

Szijjártó Péter a horvátoknak: de hát mi jó barátok vagyunk!

Szijjártó Péter a horvátoknak: de hát mi jó barátok vagyunk!

Mint ahogy arról korábban beszámoltunk, a horvátok nemtetszésüket fejezték ki azzal kapcsolatban, hogy Orbán Viktor múlt pénteken kijelentette a Kossuth Rádióban: vannak országok, amelyeknek nincsenek tengerei, ilyen például Magyarország, és ez azért van, mert tőlünk elvették, ezért nekünk hajókon nem tudnak olajat szállítani. Ezen a történelmi tényen akadtak fenn a horvátok és bekérették a zágrábi magyar nagykövetet, hogy magyarázatot követeljenek tőle a magyar miniszterelnök szavaiért.

Szijjártó Péter külügyminiszter pedig annyit írt közösségi oldalán az incidenshez:

PestiSracok facebook image

Forrás/Fotó: Facebook

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.