Pesti Srácok

A saját követői is tudják, hogy Fekete-Győr András egy kamugép

null

Mezonokra, bozonokra és farmionokra szedték Fekete-Győr Andrást a követői a Facebookon, miután a budapesti olimpiát megtorpedózó, a focisták fizetését drasztikusan csökkenteni akaró, stadionellenes politikai viccember kedd este megpróbált úgy csinálni, mintha örülne a magyar csapat elképesztő győzelmének. A kommentelők a NOlimpia kampányt, Romániát, az elektromos rollert, a hazaárulást és a képmutatást hozták fel leggyakrabban példának – nekünk persze lennének még ötleteink.

– ezt találta kiírni Fekete-Győr András a Facebook-oldalára kedd este az elképesztő magyar győzelem után. A jól megérdemelt kommentcunami persze nem maradt el – Fegyőrt gyakorlatilag a földbe döngölték a követői, akik a következőkkel illeték a Momentum éléről menesztett, korunk talán legtehetségtelenebb „politikusát”:

PestiSracok facebook image

A felháborodás egyébként teljesen jogos: Fekete-Győr András a magyar sport álmát tette tönkre annak idején, mindemellett kevés nála képmutatóbb ember van az országban. Érdemes visszanézni egy korábbi videót, amelyben még más volt Fegyőr véleménye, akkoriban ugyanis még büszkén hangoztatta, hogy ő márpedig nem tud öt percnél többet magyar focit nézni; ugyanitt azt is kifejti, hogy szinte túl sok pénz folyik a magyar fociba.

– szólt akkor a sportellenes Fekete-Győr András. Szintén nagyon okosnak akart tűnni, amikor elmondta: Orbán Viktor tönkreteszi szép lassan a magyar focit. Érdemes emlékezni arra is, hogy Fekete-Győr András volt az az ember, aki drasztikusan csökkenteni akarta a focisták fizetését, és ennek a Facebook-oldalán hangot is adott.

– írta a Momentum akkori elnöke.

A bejegyzés egyébként a magyar–izlandi labdarúgó Eb-pótselejtező délelőttjén látott napvilágot, a meccsen pedig parádésan szerepelt a magyar csapat, így Andriskának pillanatok alatt megváltozott a véleménye, Fekete-Győr alig pár órával előző bejegyzése után már ezt írta: „2:1. Ott vagyunk az EB-n! Nem sok ehhez hasonló katarzis jutott az elmúlt években. Köszönjük fiúk!”

Ha már hazaárulásról és képmutatásról beszéltünk eddig, azt is érdemes felidézni, hogy 2019-ben a román elnökválasztáson, illetve a 2020-as helyhatósági voksolásnál a Momentum a román testvérpártja mellé állt a magyar jelölttel szemben.

A magyar győzelemmel nagyjából egyidőben Fegyőr kedvenc válogatott csapata, a románok egyébként csúfosan kikaptak Montenegrótól. Reméljük, nem viseli meg lelkileg nagyon ez a kudarc.