Pesti Srácok

Folyamatosan dolgoznak a tűzoltók és újra járnak a villamosok az ítéletidő után

Folyamatosan dolgoznak a tűzoltók és újra járnak a villamosok az ítéletidő után

Budapesten és környékén is sok bejelentés érkezett a hirtelen lezúdult, nagy mennyiségű eső miatt a tűzoltókhoz – közölte a katasztrófavédelem csütörtökön késő délután az MTI-vel.

Azt írták: eddig mintegy harminc beavatkozást hajtottak végre a fővárosi egységek. Főként pincékbe, ingatlanokba befolyt vizet és kidőlt fákat távolítottak el. A II. kerületben, a Margit körúton például egy építkezéshez, a XVII. kerületbe, a Rákóczi Ferenc utcába pedig egy családi házhoz vonultak ki, ahol a pincében mintegy másfél méter magasan állt a víz. Szintén a II. kerületben, a Keleti Károly utcában egy nagy faág lehasadt és egy autóra esett, míg Fóton két gépkocsira dőlt egy fa. Pilisszentivánon mintegy ötven négyzetméteren beázott egy iskola teteje, több helyen leszakadt a mennyezet, három helyiséget le kellett zárni. Budapesten a II. kerületi Fazekas utcában beszakadt az útburkolat egy autó alatt és a baleset akadályozza a forgalmat. Az egységek kiemelik a járművet – közölték.

Újra teljes vonalukon járnak a villamosok

Újra teljes vonalukon járnak a fővárosban az esőzés miatt korábban szakaszosan közlekedő villamosok – írta a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) a Facebook-oldalán csütörtök este. A nagy esőzés több villamos vonalát is érintette, szakaszosan nem járt teljes vonalán többi között a 19-es, a 41-es, a 4-es, a 6-os, a 17-es, az 56-os, az 56A és a 61-es, a 62-es, a 62A, a 69-es, a 28-as, a 28A és a 37-es villamos. Közösségi oldalán a BKK azt írta: fővárosszerte a viharos időjárás által érintett vonalakon többnyire megszűnt a forgalmi akadály. A 11-es és a 111-es autóbusz terelt útvonalon jár, nem érinti a Fazekas utca és a Horvát utca megállót, mert a Fazekas utcában beszakadt az útpálya – írták. A Libegő továbbra sem üzemel.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Balázs Attila

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!