Pesti Srácok

Szijjártó: a foci mindenkié, s jó lenne, ha ez így is maradna!

Szijjártó: a foci mindenkié, s jó lenne, ha ez így is maradna!

A kormány támogatja a futball nyílt és érdemalapú versenyrendszerének megőrzését, ezért Magyarország beavatkozó félként állást foglal az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) oldalán a Szuperliga-kezdeményezéssel szemben az Európai Bíróságon – közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden, Genfben.

A tárcavezető Aleksander Čeferinnel, az UEFA elnökével egyeztetett, és ezt követően kijelentette, hogy "a futball sava-borsát az adja nemzetközi szinten is, hogy a klubok költségvetésétől, a játékoskeretek minőségétől függetlenül adódhatnak meglepetések".

– tette hozzá. Emlékeztetett rá, hogy az UEFA fellépett ezzel szemben, így próbálva megőrizni "a jelenlegi európai versenyrendszert, amely lehetőséget biztosít a kisebb országok csapatainak is arra, hogy akár a legnagyobbakkal, a legjobbakkal is összemérjék időről-időre az erejüket". Majd hozzátette, hogy az ügyben eljárás indult az Európai Bíróság előtt, a tárgyalásra pedig július 10. és 12. között fog sor kerülni. Szijjártó Péter közölte: ezen a kormány képviselője is jelen lesz, ugyanis hazánk beavatkozó félként állást foglalt ebben a perben az UEFA oldalán, és szóban is ki fogja fejteni a magyar álláspontot. Ezzel kapcsolatban elmondta, hogy a keddi genfi találkozón átadta Čeferinnek a kormány érvelését tartalmazó dokumentációt. A miniszter végül hangsúlyozta, hogy a magyar nemzet futballnemzet és futballszerető nemzet.

PestiSracok facebook image

– húzta alá.

Forrás: MTI; Fotó: Szijjártó Péter Facebook-oldala

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!