Pesti Srácok

Elkészült a rezsikalkulátor, amivel bárki kiszámolhatja, mennyit kell fizetnie augusztustól

Elkészült a rezsikalkulátor, amivel bárki kiszámolhatja, mennyit kell fizetnie augusztustól

Amint arról portálunk is beszámolt, augusztustól tovább él a rezsicsökkentés az átlagfogyasztás szintjéig, afelett pedig egy új tarifát, a lakossági piaci árat vezette be a kormány, hogy a háztartásoknak ne a versenypiaci árat kelljen megfizetni a gáz- és áramszámla esetében. Németh Szilárd csütörtökön Tusnádfürdőn ismertette a változás részleteit, azok már meg is jelentek a Magyar Közlönyben, ennek alapján pedig elkészült a rezsikalkulátor, amivel bárki kiszámolhatja személyre szabott költségeit.

Az új szabályok értelmében az átlagfogyasztás 1729 köbméter/év a gáz esetében, a villamos energia esetében 2523 kWh/év. A rezsicsökkentett ár 36 forint/kWh az áram esetében, a lakossági piaci ár 70,1 forint/kWh. A földgáz esetében a rezsicsökkentett ár az átlagfogyasztásig 102 forint/köbméter, afölött pedig 747 forint/köbméter. Németh Szilárd hangsúlyozta, hogy a versenypiaci ár a villany esetében 268,9 forint/kWh, a földgáz esetében pedig 1020 forint köbméterenként – emlékeztet a Magyar Nemzet.

– nyilatkozta az Origónak csütörtökön Hortay Olivér, a Századvég Konjunktúrakutató Zrt. energetikai üzletágának vezetője. A szakértő azt is hangsúlyozta, hogy a két energiahordozó esetében éves szinten kétmillió forintnál is több marad egy átlagos háztartásnál. Az alábbi kalkulátoron kiszámolható, hogy annak, aki érintett, hogyan változik a rezsiköltsége a következő hónaptól: rezsikalkulator.origo.hu.

PestiSracok facebook image

Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: MTI

Ajánljuk még

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.