Pesti Srácok

Folytatódik a Tusványos-hisztisaga: Guy Verhofstadt vette kezébe az ügyet

Folytatódik a Tusványos-hisztisaga: Guy Verhofstadt vette kezébe az ügyet

A mai nap is hozott néhány új megszólalást Orbán Viktor tusványosi beszédével összefüggésben, vagyis immár ötödik napja tartja magát a balhé, ami kisebb rekordnak minősül. A "süssük Orbán Viktorra, hogy rasszista és náci" listára ezúttal Guy Verhofstadt liberális EP-képviselő és az MTA több tagja iratkozott fel.

Guy Verhofstadt egyenesen rendkívüli EP-ülést szorgalmaz a miniszterelnök szerinte botrányos, fajgyűlölő mondatai miatt. Szerinte Orbán tusványosi beszéde "az európai történelem legsötétebb napjait idézi". Azt is megjegyezte, hogy a magyar kormányfő a kevert fajokról ejtett szavai egyértelműen sértik az európai szerződésekben lefektetett normákat és értékeket. A volt belga kormányfő, EP-képviselő képviselői aláírások begyűjtésével igyekszik megteremteni a lehetőséget az ülés megtartására, amely a jogalkotási szünet idejére esne.

A Magyar Tudományos Akadémia hatvanhét tagja peticíóban szólalt fel Orbán Viktor tusványosi beszéde ellen. A petíció szövege szerint elfogadhatatlannak tartják, hogy a miniszterelnök a magyar nép jövőjét ilyen tudományosan tarthatatlan tannal és veszélyes ideológiával kapcsolja össze.

PestiSracok facebook image

– fogalmaznak. A petíció aláírói között szerepel többek közt Lovász László, Ferge Zsuzsa, Rainer M. János, Pálinkás József, Radnóti Sándor, Vicsek Tamás és Szathmáry Eörs is.

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!