Pesti Srácok

Hiába ők a kivétel, a taxisoknak sem tetszik a kata-törvény, azonnali korrekciót kérnek

Hiába ők a kivétel, a taxisoknak sem tetszik a kata-törvény, azonnali korrekciót kérnek

Bár a taxisok pont kivételt képeznek a legjelentősebb szigorítás tekintetében – ők továbbra is számlázhatnának katásan cégeknek –, az Országos Taxis Szövetség is lázad a kisadózókat érintő törvényjavaslat miatt. A szövetség elnöke közölte: azonnali korrekciót kérnek, hogy 12 millió felett ne kelljen áfát fizetniük.

A Parlament ma szavaz a kata átalakításáról. A törvény módosítási javaslat ugyan 12 millióról 18-ra emeli az éves katás keretet, viszont a katások szeptembertől csak magánszemélyeknek adhatnak számlát. Kivétel ez alól a taxisok, akik továbbra is dolgozhatnak kisadózóként cégeknek. Rájuk a módosítás akként vonatkozik, hogy 12 millióig számlázhatnak kedvezményesen, az e fölötti bevételük után 27 százalék áfát kell fizetniük.

Az Országos Taxis Szövetség elnöke szerint "amit nyernek a réven, azt elveszítik a vámon". Ezért semmivel sem lennének könnyebb helyzetben a módosítás alapján, mint most. A taxisok érdekképviselete ezért 24 órán belül korrekciót kér a kormánytól, hogy az áfahatárt is legalább 14–15 millióra emeljék fel – közölte Metál Zoltán.

Vezető kép: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.