Pesti Srácok

Hozzánk úgysem ér el – Drag queenek is megjelennek az idei Budapest Pride-on

null

Nehéz kiigazodni a genderskála különféle identitásai között. Az átlagember számára például nehezen értelmezhető, hogy a transzneműek és a drag queenek nem ugyanazok, mindketten nőnek öltözött férfiak, de valamiért mégis különböznek. Az utóbbiak például arról váltak híressé, hogy az USA-ban őket találták az ideális alanyoknak az LMBTQ-csoportok óvodai bemutatására.

A Budapest Pride közösségi oldalán külön bejegyzést szentelt a drag queeneknek, akik szinte kiemelt szerepet kapnak majd a július 23-ai felvonuláson. Mint írták, „a drag látványos és szórakoztató, ugyanakkor mély üzenetet hordó és komplex műfaj – ezért is kapnak helyet a 27. Budapest Pride Felvonuláson is”. Majd Elona Muskot idézték, aki maga is ebbe a csoportba tartozik:

– idézte a bejegyzést a Mandiner. A posztból az is kiderült, hogy Elona Muskkal mind a menetben, mind a Szabadság téri színpadon találkozhatnak majd előadóként az érdeklődők. Bejegyzésüket azzal zárták, hogy „Vegyük vissza a jövőnket!”.

PestiSracok facebook image

Forrás: Mandiner; Fotó: AP Photo/Mary Altaffer

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.