Pesti Srácok

Menesztették Ljubov Nepopot, a budapesti ukrán nagykövetet – Egy elhíresült mondata: Nektek fontosabb a rezsicsökkentés, mint emberek élete?

Menesztették Ljubov Nepopot, a budapesti ukrán nagykövetet – Egy elhíresült mondata: Nektek fontosabb a rezsicsökkentés, mint emberek élete?

Volodimir Zelenszkij elnöki utasítással rendelte haza a nagykövetet – írja a Mandiner.hu, hozzátéve: ukrán sajtóforrások szerint valóságos tisztogatási hullám vette kezdetét az ukrán diplomáciában. Ljubov Nepop Budapesten március elején így nyiltkozott a magyar álláspontról, például az orosz gázszállítás ügyében: Nektek fontosabb a rezsicsökkentés, mint emberek élete?

Az elnöki rendelet nem fűz indoklást a döntéshez. Zelenszkij a berlini és a budapesti ukrán nagykövet mellett felmentette az indiai, a csehországi és a norvégiai ukrán nagykövetet is. A rendeletből nem derül ki, hogy a leváltott diplomaták kapnak-e valamilyen új megbízást.

Nepop nagykövet – berlini kollegájához hasonlóan, aki becsmérlően nyilatkozott a német kancellárról – a lehető legkeményebben nyilatkozott Budapesten Orbán Viktor politikájáról. Például így:

PestiSracok facebook image

Március 4-én tudósítottunk arról az eseményről, amelyen Ljubov Nepop sírva beszélt arról, hogy a Nyugat nagyon elkésett a szankciókkal, pedig a háború előtt kérte az ukrán kormány, hogy büntessék meg Oroszországot, hátha meg lehet előzni a legnagyobb bajt.

– kérdezte.

– bocsátkozott történelmi fejtegetésbe Ljubov Nepop, aki mintha elfeledkezett volna arról, hogy az ukránok rendszeresen zaklatták és fenyegették a kárpátaljai magyarságot, amikor a közösség a nemzeti ünnepekre kívánt emlékezni.

– mondta.

Egy ízben pedig kijelentette, hogy a Fradi focicsapata számára becsületbeli ügy kell legyen, hogy a Fradi rúgja ki Csercseszovot, a focicsapat orosz edzőjét.

Forrás: mandiner.hu, PS; Fotó: MTI/Mónus Márton

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!