Pesti Srácok

Egy négylábú rendőr is átvehette kitüntetését a nemzeti ünnep alkalmából

Egy négylábú rendőr is átvehette kitüntetését a nemzeti ünnep alkalmából

Magyarország belügyminisztere arany fokozatú érdemjelet adományozott három Pest megyei rendőrnek, akik július 26-án életmentő akcióban vettek részt, de kitüntetést kapott Főnök, a rendőrkutya is, aki szolgálatával egy velőscsontot érdemelt ki.

Az életmentés a 112-es segélyhívóval kezdődött, ezen keresztül kért segítséget egy 49 éves férfi. János egy Vecsés közeli erdőben feküdt magatehetetlenül az avarban. Mozdulni nem tudott, és pontos helyzetét sem tudta elmondani Strehó Zoltánnak, a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság Tevékenység-irányítási Központjában hívását fogadó zászlósnak. A rendőri egységek késlekedés nélkül indultak, miközben Strehó zászlós tartotta a lelket Jánosban, beszéltette, biztatta, nyugtatta – derül ki a rendőrség beszámolójából. A terepen a Monori Rendőrkapitányság munkatársai, Huszti Szilvia törzszászlós, valamint Komjáthi Vivien törzsőrmester Főnökkel kiegészülve futott a szinte átláthatatlan erdőben. Az idő szorított, a bajba jutott férfi hangja többször elcsuklott, állapota egyre romlott. Rögtön jobban lett azonban, amikor megpillantotta a rendőröket és meghallotta Főnök csaholását. A rendőrök is egy emberként lélegeztek fel, amikor életben találtak rá. Kórházba vitték, azóta jobban van.

A belügyminiszter a három rendőrnek a Rendkívüli Helytállásért Érdemjel Arany fokozatát adományozta példaértékű munkájuk elismeréséül. Főnök sem maradhatott ki a díjazottak közül, ő speciális jutalomfalattal gazdagodott: egy kék szalaggal díszített velőscsonttal.

PestiSracok facebook image

– zárja a történetet a rendőrség közleménye.

Forrás: police.hu; Fotó: police.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!