Pesti Srácok

Kandúrharc tört ki Ujhelyi István és egy momentumos között

Kandúrharc tört ki Ujhelyi István és egy momentumos között

Több ellenzéki támadta az MSZP EP-képviselőjét, Ujhelyi István azért, mert népszavazást akart kezdeményezni arról, hogy maradjunk-e az EU tagjai avagy sem. Sokan úgy vélik ugyanis, hogy ez a népszavazás a kormánypártok malmára hajtaná a vizet. Emiatt most a momentum egyik politikusa és Ujhelyi között alakult ki a kandúrharc, utóbbi fideszbérencezik, mivel a momentumos politikuscsemete korábban az Innovációs és Technológiai Minisztérium alkalmazottja volt, előbbi pedig azt hánytorgatta fel, hogy a szocialista politikus karrierje a politikában kezdődött, így nem csoda, hogy még csak most csodálkozik rá, hogy vannak, akik úgynevezett munkahelyeken is megfordulnak életük során.

Megy az üzengetés a közösségi médiában Ujhelyi István és a momentumos Kele János között, ugyanis a szocialista EP-képviselőnek üzent Twitter-oldalán a nemrég megválasztott momentumos elnökségi tag, miszerint

Utalva arra, hogy Ujhelyi azért akarja a népszavazást az EU-tagságunkról, mert a kormánypártok kottájából játszik. A szocialista képviselő viszont nem hagyta szó nélkül az ügyet és ma azt írta a közösségi oldalán válaszul, hogy

PestiSracok facebook image

Ujhelyi ezt arra értette, hogy Kele János korábban az ITM uniós források felhasználásáért felelős helyettes államtitkárságokon dolgozott. A momentumos politikus szintén a Facebookon válaszolt Ujhelyinek, mégpedig azt, hogy

Hozzátette, hogy

Kele továbbá megjegyzi azt is, hogy

Képzeljük el, mi lenne, ha ezek az emberek nem szövetségben lennének.

Forrás: Facebook, fotó: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!