Pesti Srácok

Hat kárpátaljai halott egyetlen nap alatt a keleti fronton – szomorú megerősítése ez a hatalmas ukrán veszteségeknek

Hat kárpátaljai halott egyetlen nap alatt a keleti fronton – szomorú megerősítése ez a hatalmas ukrán veszteségeknek

A munkácsi 128-as különálló hegyi rohamdandár hat kárpátaljai katonája vesztette életét a déli frontszakaszon az elmúlt nap során – írja a Mandiner a Kárpáti Igaz Szó közösségi oldalára hivatkozva. A legfiatalabb katona 26, a legidősebb 39 éves volt. Szeptember 2-ra gyásznapot hirdettek az elesett katonák emlékére. Miután az ukrán hadsereg sem területi alapon sorozza az egyes alakulatokba az embereket, ez nagyon komoly ukrán veszteségeket jelez.

A munkácsi 128-as különálló hegyi rohamdandár hat kárpátaljai katonája vesztette életét a déli frontszakaszon az elmúlt nap során. A kőrösmezői Andrij Kosztik, a rahói Roman Hrapenyuk, a terebesfejérpataki Vaszil Popadics, a munkácsi Vaszil Babics, a királyházai Sztepan Eperesi és Ivan Drija a Herszon megyében zajló ellentámadás során esett el. A Herszon megyében zajló ellentámadás során vesztette életét Roman Hrapenjuk. Az 1986-os születésű férfi a Rahói járásból származott. Ivan Beleckij, a férfi bajtársa szerint, a háború kitörésekor Roman az elsők között volt be katonának. Ukrajnát védve, az orosz megszállókkal folytatott harcok során halt meg a 31 éves kőrösmezői Andrij Kosztik – tudatta a kistérség a hivatalos Facebook-oldalán.

A szakértők szerint a herszoni ellentámadás megindítása a politikai vezetés döntése és a katonai vezetés ellenzi, mert az ukrán hadseregnek nincsenek meg ahhoz az erőforrásai, hogy komoly sikereket érhessen el. A támadás megindulása után az oroszok nagy ukrán veszteségekről számoltak be; ezeket az információkat erősíti meg most ennek a listának a bejelentése.

Vezető kép: Gyászolók virágot helyeznek el a koporsón az ukrajnai háborúban elesett ukrán katonák temetésén a nyugat-ukrajnai Lvivben 2022. április 9-én. Fotó: MTI/EPA/Mykola Tys

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!