Pesti Srácok

Karácsony fájdalmas búcsúja a pénzfelhajtó Korányi Dávidtól – de neki semmi köze hozzá

Karácsony fájdalmas búcsúja a pénzfelhajtó Korányi Dávidtól – de neki semmi köze hozzá

Bár Karácsony Gergely főpolgármester továbbra is kitart amellett, hogy a mozgalmába nem érkeztek külföldi pénzek, mégis kényelmetlenné vált számára a guruló dollárok gyűjtőjének személye: az amerikás Korányi Dávid fővárosi megbízatását megszüntetik.

Csaknem kétmilliárd forint támogatás érkezett Márki-Zay Péter mozgalmához a kampányban, de hogy ezt a pénzt pontosan kik adták össze, nem tudni. És nem ez az egyetlen ismeretlen tényező az ellenzék kampányában. Kiderült, hogy a Soros Györgyhöz köthető Action for Democracy nevű amerikai pénzgyűjtő szervezet 1,8 milliárd forinttal szállt be a kampányba, amelynek magyar vezetője Korányi Dávid, aki bár a tengerentúlon él, a Városházán is visel pozíciót, mint Karácsony Gergely tanácsadója. A főpolgármester, akit a Magyar Nemzet riportere faggatott arról, Korányi tanácsadói teendőit New York-ból látja-e el, Karácsony azt felelte:

Az esetről beszámoló Magyar Nemzet cikke szerint a főpolgármester továbbra is kitart amellett, hogy a mozgalmába nem érkeztek külföldi pénzek. Ugyan az Action for Democracy honlapján egy ideig a támogatottak között szerepelt a 99 Mozgalom is, de később kiadtak egy közleményt, hogy tévedés történt, és soha nem támogatták a mozgalmat.

PestiSracok facebook image

Forrás: Magyar Nemzet, 24.hu; Fotó: Facebook

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!