Pesti Srácok

Szijjártó: Lassan szembejön a valóság a szemfényvesztő uniós politikusokkal

Szijjártó: Lassan szembejön a valóság a szemfényvesztő uniós politikusokkal

Tragédiát okozna az európai gázellátásban az orosz vezetékes gázra bevezetett ársapka, hiszen azonnal megszűnnének az orosz gázszállítások – mondta Szijjártó Péter a tenerifei reptéren, útban az energiaügyi miniszterek ma délelőtti rendkívüli brüsszeli ülésére. A külgazdasági és külügyminiszter elmondta: a magyar kormány mindenképpen szeretné megértetni a brüsszeli vezetőkkel, hogy az energiabiztonság nem ideológiai és politikai kérdés, hanem a fizikai valóság.

– tette egyértelművé Szijjártó. Szavai szerint azonban Brüsszel még ebben a súlyos helyzetben sem akarja feladni a szemfényvesztést; az elmúlt időszakban is számtalan nyilatkozat hangzott el olyanokról, hogy „igazából minden rendben van, a nyugat-európai országok felkészültek, függetlenítették magukat az orosz energiaforrásoktól”.

PestiSracok facebook image

– tette fel a kényelmetlen keresztkérdést a magyar külügyminiszter, majd kijelentette:

Szijjártó elmagyarázta, hogy bizonyos európai országok a földrajzi helyzetüknél és az infrastrukturális adottságaiknál fogva nem tudják ellátni magukat orosz energiahordozók nélkül.

– szögezte le a miniszter, aki élesen elutasítja az orosz vezetékes gázra tervezett uniós ársapkát:

A külügyminiszter elmondta, hogy a mai brüsszeli ülésen is az lesz a cél, hogy végre megértsék Brüsszelben is: a földgázellátás és az energiabiztonság nem valamifajta ideológiai vagy politikai álláspont kérdése, hanem „kőkemény fizikai valóság”.

Forrás: Híradó.hu; Fotó: MTI/Kovács Attila

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!