Pesti Srácok

Törvénysértő módon kampányolt a II. kerületi szocialista polgármester a DK-s jelöltnek

Törvénysértő módon kampányolt a II. kerületi szocialista polgármester a DK-s jelöltnek

Elmarasztalta Őrsi Gergely MSZP-s polgármestert a II. kerületi Helyi Választási Bizottság, miután jogszabályt sértő módon, pozíciójával visszaélve kampányolt a vasárnap tartandó időközi választás előtt a DK-s Nagy Eszter mellett. A kifogás szerint, amelynek a Bizottság részben helyt adott az sem kizárt, hogy Őrsi polgármesterként közpénzből támogatta a DK jelöltjét.

Közvetlenül a választóknak címzett, névre szóló, elsőbbséggel postára adott levelekkel kampányolt Őrsi Gergely, a II. kerület polgármestere a DK jelöltje, Nagy Eszter mellett. A levélben Őrsi olyan fejlesztéseket és programokat mutatott be sajátjukként, amelyeket nem, vagy csak részben az általa vezetett önkormányzat valósított meg, Nagyot pedig a kerületvezetés jelöltjének nevezte. Utóbbi kijelentéssel a Helyi Választási Bizottság szerint visszaélt a közhatalmi pozíciójával és polgármesteri pozíciójával a szocialista kerületvezető.

A felhasznált címlisták kapcsán a Bizottság nem tudta megállapítani, hogy történt-e jogsértés, így ebben a körben nem adtak helyt a polgármester tevékenysége elleni kifogásnak.

A Bizottság határozatában pénzbírságot nem szabott ki, de a jogsértő magatartást megállapította, annak folytatásától pedig eltiltotta.

PestiSracok facebook image

Forrás: II. kerület HVB, Fotó: II. kerületi MSZP Facebook-oldala.

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!