Pesti Srácok

Haladás mesterfokon – Jövőre megnyílhat Berlin első LMBTQ-óvodája

Haladás mesterfokon – Jövőre megnyílhat Berlin első LMBTQ-óvodája

Nincs is olyan, hogy LMBTQ-propaganda, senki nem akarja érzékenyíteni a gyerekeket, na jó, az USA-ban talán, de Európába ez sosem ér el, na jó, talán elér Európába, de... Ismerős fordulatok? Nos, igen, és nem akarjuk kivárni a végét, ezért van szükség a gyermekvédelmi törvényre. Berlinben ugyanis hamarosan megnyílhat az első LMBTQ-óvoda – mi nem akarjuk, hogy Budapesten is sor kerüljön erre.

2023-ban nyithatja meg kapuit Berlin első homoszexuális-leszbikus óvodája, amely egy LMBTQ-tanácsadóközpont része lesz. Az üzemeltető szerint a szülők már hatvan gyermeket regisztráltak, de van még 33 hely. A gyermekek zöme környékbeli (Schöneberg-negyed) családokból érkezik, legtöbbjüket azonos nemű párok nevelik – írja a Mandiner. Az intézménybe bekerülő gyerekektől nem várják el, hogy tudják magukról, melyik nemhez vonzódnak. A fenntartók szerint, ha a gyerekek esetleg később rájönnek, hogy nem heteroszexuálisok, ezen óvodai nevelésnek köszönhetően sokkal könnyebb lesz beilleszkedniük.

Bár az LMBTQ-tanácsadóközpont fogadtatása látszólag pozitív, az üzemeltető szervezet közel sem mentes a botrányoktól. Az igazgatóságban ott ül mások mellett a pedofil jogok egyik élharcosa, Rüdiger Lautmann. A 86 éves férfi 1998-ban adott ki egy könyvet A gyermek utáni vágy, a pedofil portréja (Die Lust am Kind. Portrait des Pädophilen) címmel, amelyben a pedofilok viselkedését próbálja megmagyarázni.

Forrás: Mandiner; Fotó: breitportal

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

„Sok zenekar szeretne ekkora szubkultúrának játszani” – Petrás János és Bäck Zoltán, a Kárpátia tagjai a Polbeatben

‎Polbeat 2023 január 24.
Petrás János, a zenekar énekes–szövegírója, és Bäck Zoltán gitáros már régi vendégek a köreinkben. Petrás a PestiSrácokon osztotta ki a Gyurcsánnyal szövetkező Jobbikot, itt méltatta a koronavírus-járványban hősként helytálló ápolókat és szintén a PS-en követelte, hogy fosszák meg magyar állampolgárságuktól a hazát eláruló momentumosokat, míg Bäck a Halhatatlanok napja című megemlékezésünkön szólalt fel korábban, az ’56-os hősök bátorságát hangoztatva. Vésey Kovács László és Ambrózy Áron most a csapat körül kialakult „k*rva nagy szubkultúráról”, a készülő lemezükről, az ún. nemzeti rockról és a környező államokban támadt nehézségeikről beszélgetett a két zenésszel, de persze a politikai kitekintés is belefért a programba.