Pesti Srácok

Kamala Harris előnyben részesítené a „színes közösségeket” a hurrikán károsultjainak támogatásakor

Kamala Harris előnyben részesítené a „színes közösségeket” a hurrikán károsultjainak támogatásakor

Ha fehér vagy, akkor annyira privilegizált csoporthoz tartozol az amerikai demokraták szerint, hogy neked a hurrikán sem árthat igazán. Legalábbis úgy tűnik ebből indul ki a Biden-Harris adminisztráció, az amerikai alelnök ugyanis kijelentette, hogy elsősorban a "színes közösségeket" kellene támogatni a hurrikán-károsultak között.

Az Egyesült Államok alelnöke, Kamala Harris nyilvános beszédben fejtette ki, hogy a floridai hurrikán károsultjainak megsegítésére szánt kormányzati támogatások szétosztásakor „méltányossági” szempontok is érvényesülni fognak. Ennek értelmében többek között a „színes közösségekben” élőket részesítik majd előnyben – számolt be a Hirado.hu.

Harris kijelentése nagy port kavart a konzervatív körökben, többek között olyan személyek emelték fel a hangjukat, mint Elon Musk, a Tesla alapítója és tulajdonosa, vagy Florida kormányzójának kabinetje. Elon Musk, a Tesla tulajdonosa azt írta Kamala nyilatkozatára reagálva a Twitteren:

PestiSracok facebook image

Florida kormányzójának munkatársa, Christina Pushaw pedig hamisnak nevezte Kamala Harris állításait, és biztosította a floridai lakosságot, hogy FEMA (Szövetségi Vészhelyzet Menedzselő Ügynökség) faji hovatartozástól függetlenül segíti a viharkárosultakat. Míg a Donald Trump korábbi elnököt támogató, Students for Trump szervezet alapítója, Ryan Fournier úgy kommentálta Harris szavait:

Egyes kommentárok szerint az alelnök kijelentései összezavarták a vihar túlélőit, mivel sokan most azt hihetik, hogy bizonyos, az alelnök által említett szempontok alapján nem részesülhetnek támogatásban.

Forrás: Híradó.hu; Fotó: MTI/EPA/SIPA USA/Pool/Oliver Contreras

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!