Pesti Srácok

Pintér: a külső határok védelme elengedhetetlen a Schengenen belüli biztonsághoz

Pintér: a külső határok védelme elengedhetetlen a Schengenen belüli biztonsághoz

Pintér Sándor Pozsonyban találkozott a szlovák, cseh és osztrák hivatali partnereivel, ahol az illegális bevándorlással kapcsolatos kérdéseket vitatták meg. A megbeszélést követő sajtótájékoztatón a belügyminiszter kijelentette: meg kell védeni a külső határainkat ahhoz, hogy béke és biztonság legyen a schengeni belső határokon belül.

A négyoldalú, belügyminiszteri szintű találkozót a szlovák fél kezdeményezésére hozták tető alá az erősödő migrációs nyomással, illetve azzal összefüggésben, hogy utóbbira hivatkozva a közelmúltban Csehország, majd Ausztria is ideiglenesen visszaállította a határellenőrzést szlovák határszakaszán. A találkozón az illegális bevándorlás összefüggésében került terítékre a résztvevő országok együttműködésének erősítése, illetve közös fellépésük. A magyar belügyminiszter a sajtótájékoztatón elmondta: Magyarország az illegális bevándorlás tekintetében 2015 óta ugyanazon az állásponton van.

– mutatott rá. Kifejtette: az idei év 2015 óta a legerőteljesebb az illegális bevándorlás tekintetében, eddig 100 ezer embert fordítottak vissza a magyar határról vagy szállítottak ki az országból. Hozzátette: az eredményes munkát bizonyítja, hogy a visszafordítottakon kívül eddig már kétezer olyan embercsempész van, akit elítéltek vagy aki büntetését várja. A magyar belügyi tárca vezetője megköszönte Ausztriának és Csehországnak az általuk a schengeni külső határ védelmében Magyarországnak nyújtott segítséget, és elmondta: bízik benne, hogy az együttműködésről most született megegyezések segítenek majd.

PestiSracok facebook image

– tette hozzá Pintér Sándor. Roman Mikulec szlovák belügyminiszter nagyon konstruktívnak minősítette a hétfői találkozót, majd elmondta: egyetértettek abban, hogy erősíteni kell a külső határok védelmét, az illegális migrációt a schengeni határokon kívül kell megállítani, és ehhez az EU közreműködésére is szükség van.

– jelentette ki. Hangsúlyozta: az Európai Bizottságnak tennie kell az illegális migránsok visszaküldésének hatékonyságán, és ennek érdekében közös nyomásgyakorlást helyezett kilátásba az EB irányában.

– szögezte le Mikulec. Vít Rakušan cseh belügyminiszter a találkozóról azt mondta: annak alapüzenete, hogy az illegális migrációt összeurópai szinten kell megoldani, az uniónak fel kell ismernie, hogy tennie kell valamit.

– mutatott rá Rakušan.

– mondta a találkozó után Gerhard Karner osztrák belügyminiszter, rámutatva: bár a belső határok védelme is fontos, jelenleg a külső határok megerősítése a legfontosabb, és ezért Ausztria rendőröket fog küldeni a határőrizet megerősítésére. Hozzátette: ugyancsak fontos, hogy közösen gyakoroljanak nyomást az unióra a visszaküldési politika tekintetében.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Kovács Attila

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.