Pesti Srácok

Rettegésben élnek a szabadkaiak – Mindennapossá váltak a migránsbandák összecsapásai a déli határnál

Rettegésben élnek a szabadkaiak – Mindennapossá váltak a migránsbandák összecsapásai a déli határnál

Lövöldözések és összecsapások a rivális migránsbandák között, mára ez már mindennapi jelenséggé vált a déli határ túloldalán. A szabadkaiak rettegésben élnek, az illegális bevándorlók pedig egyre nagyobb nyomást fejtenek ki a határt védő hatóságokra.

Újabb lövöldözés volt a magyar határ közelében a Vajdaságban. A szabadkai makkhetesi erdőben embercsempész migránsbandák estek egymásnak. Az egyik illegális bevándorlót meglőtték. A kiérkező rendőrök mintegy 200 migránst gyűjtöttek össze az erdőben, őket elvitték. Nem ez az első ilyen atrocitás Szabadkán. A nyár folyamán halálos áldozata is volt a migránsleszámolásnak, de a helyiek naponta hallják a fegyverropogást és félnek – számolt be az M1 Híradó nyomán a Híradó.hu. A helyiek azt mondják, sajnos kénytelenek lesznek hozzászokni ehhez, tehát nem elszigetelt esetről van szó. Az erdőtől 50-100 méterre már házak vannak, idősek élnek és félnek. A közbiztonság rossz.

Még szombat reggel is folyamatosan menekültek a migránsok a Makkhetes erdőből, ahol péntek délután volt újabb lövöldözés. Egyikük a híradónak azt mondta: tarthatatlan a helyzet, az embercsempészek ugyanis fegyverrel fenyegetnek mindenkit, és pénzt követelnek.

PestiSracok facebook image

– mondta egy migráns. Péntek este óriási volt a rendőri készültség Szabadkán, miután lövöldözés történt a szerb-magyar határ közelében. A Híradó információi szerint afgán embercsempészek adtak le lövéseket. A fegyverropogást a több helyi is hallotta. A lövöldözés után mintegy 150-200 migráns menekült el az erdőből Szabadkára. Őket a szerb rendőrség elfogta és rabszállítókkal szállította el a helyszínről.

– jelentette az M1 helyszíni tudósítója.

A makkhetesi erdőt megszállták a migránsok – erről Bakondi György beszélt nem sokkal az eset után. A miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója emlékeztetett rá, hogy nem ez az első ilyen eset. Emberéletet követelő fegyveres összecsapás is volt már ugyanezen a helyszínen.

– magyarázta Bakondi. Az illegális bevándorlás miatt hétfőn magyar-osztrák-szerb csúcstalálkozót tartanak. Az Európába tartó migrációs útvonalak közül ugyanis a Nyugat-Balkánon nőtt a legnagyobb mértékben a nyomás. Amíg tavaly összesen 81 ezer illegális bevándorlóval szemben intézkedtek a magyar hatóságok, addig idén a migránsok száma már megközelíti a 190 ezret. A szabadkaiak szerint mára elviselhetetlen lett, amit az illegális bevándorlók és az embercsempészek művelnek. A migránsok ugyanis megszállták a makkhetesi városrészt.

Forrás: Híradó.hu; Fotó: MTI/Molnár Edvárd

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Jobba Gabi színésznő tragikus élete és öngyilkossága – Kik „vették el tőle a levegőt”?

Magyar ugar 2021 január 9.
Jobba Gabi hatalmas csillaga volt a Kádár-rendszernek, Aczél egyik kedvenc írója, Gyurkó László is támogatta, valamint az az Erdős Péter, akinek az egyik kedvese volt. Mégis öngyilkos lett, tragikusan fiatalon, mindössze harminchat évesen. „Nincs több erőm ezzel a lelki nyomorúsággal élni és nem akarok tovább senkinek a terhére lenni” – írta utolsó levelében, míg Gyurkó arra célzott, valakik tönkretették, elvették tőle a levegőt. Mi történhetett? Tóth Eszter Zsófia történész tragikus életének és halálának járt utána.