Pesti Srácok

A G7 csoport hamarosan bejelentheti az ársapkát az orosz olajra

A G7 csoport hamarosan bejelentheti az ársapkát az orosz olajra

Hamarosan bejelentheti a G7 csoport az orosz olajra meghatározott ársapka bevezetését egy amerikai kormányzati tisztviselő szerint. A Franciaország, Németország, Olaszország, Japán, az Egyesült Királyság és az Egyesült Államok alkotta G7 az ársapka bevezetésével az energiahordozók exportjából származó orosz bevételeket igyekszik csökkenteni.

Az árkorlátozás december 5-étől léphet életbe. Oroszország már korábban bejelentette, hogy az ilyen intézkedést elfogadó országoknak nem fog olajat szállítani.

Gázexport szempontjából is csak most jön a neheze...

A Gazprom azzal vádolja Ukrajnát, hogy nem érkezik meg a Moldovának szánt orosz gáz teljes mennyisége az Ukrajnán keresztülhaladó vezetékeken keresztül. Válaszlépésként bejelentették, hogy jövő hétfőn, azaz november 28-án elkezdik az ukrajnai vezetékeken a gázmennyiség csökkentését, ha a helyzet addig nem változik. Ukrajna a továbbított gázmennyiség csökkentését továbbra is tagadja.

PestiSracok facebook image

Vezető kép: Shutterstock

Ajánljuk még

Mivel szólíthatja meg a konzervatív oldal a klímahisztiző fiatalokat? – Palányi Nóra és Kroó Zita a Polbeatben (PS-videó!)

Magyar ugar 2019 december 7.
A klímaváltozás témája köré gerjesztett mozgalom egy tudományos tényeket nélkülöző liberális kampány, amelynek szinte csak a fiatalokra van hatása – vélekedett a keddi Polbeatben Palányi Nóra. Az országgyűlési szakértő szerint a hisztéria keltői, haszonélvezői egyértelműen a nemzeti szuverenitást előtérbe helyező jobboldali kormányok ellenében határozzák meg magukat és törnek politikai hatalomra. A PestiSrácok.hu interaktív műsorának egyik témája az volt, hogy a fiatalokat behálózó globális klímagépezet működésére lehet-e válasza a konzervatív értékeket hirdető Fidesznek, illetve a hazai jobboldalnak kell-e egyáltalán foglalkoznia a nemzetközi habveréssel. Dezse Balázs műsorvezető szerint a fiatalok a klímaváltozás ügyében nyilvánvalóan a kisebb ellenállás felé mennek, hiszen lényegesen könnyebb egyszerű jelszavak hívására tüntetésekre járni, mint következetesen betartani a keresztény-konzervatív értékrendet, életmódot. Kroó Zita műsorunkban úgy vélekedett, hogy a kormánynak jó esélye van a fiatalok megszólítására, hiszen a Fidesz ifjúsági szervezetének, a Fidelitasnak immár tízezer tagja van, ami komoly társadalmi bázist jelent. Az Origo újságírója szerint helytelen az a megközelítés, hogy ami konzervatív, az egyúttal unalmas is. Kolléganőnk ugyanakkor felhívta a figyelmet arra, hogy nem szabad alábecsülni a közösségi média elképesztő erejét, amelyet a baloldali politikusok – például Gyurcsány Ferenc és Karácsony Gergely – már hatékonyan használnak, és ebben a jobboldalnak is komolyabb erőket kell befektetnie. Szarvas Szilveszter a műsorban kiemelte: a közösségi média terén a felzárkózás azért is nehéz eset, mert a leginkább érintettek, a mai korai huszonévesek számára például menő, vicces dolognak számít Gyurcsánnyal szelfizni, de szinte semmilyen tapasztalatuk nincs arról, hogy mi történt 2006 őszén a budapesti utcákon, amikor ugyanez a Gyurcsány miniszterelnökként a tömegbe lövetett. Portálunk főszerkesztő-helyettese úgy vélekedett, hogy a jobboldali véleményformálóknak is tanulniuk kell ebből, és a fiatalokat a legegyszerűbb üzenetek szintjén kell megszólítani. Nézzék meg összeállításunkat a legutóbbi Polbeat műsoráról!