Pesti Srácok

Nagy Márton a benzinársapkáról: Az ellátásbiztonság mindennél fontosabb

Nagy Márton a benzinársapkáról: Az ellátásbiztonság mindennél fontosabb

A stratégiai készletek nem az ársapka fenntartására, hanem a katasztrófa- és veszélyhelyzetek esetére vannak betárazva, így azokat nem szabadítják fel – nyilatkozta Nagy Márton az Indexnek. A gazdaságfejlesztési miniszter kiemelte: Az ellátásbiztonság mindennél fontosabb, és a kialakult helyzetet legjobban a Mol látja.

Az ársapka kapcsán felmerült ellátásbiztonsági kérdésekre reagálva Nagy Márton kifejtette, a kormány álláspontja egyértelmű, az ársapka akkor fenntartható, ha a Barátság vezetéken zavartalanul folyik az olaj. Illetve ha a finomítók az érkező olajat fel tudják dolgozni.

– mondta az Indexnek Nagy Márton jelezve, hogy jelenleg csak az ársapka következtében nincs olyan piaci szereplő, aki most importál Magyarországra. „Az ellátásbiztonság mindennél fontosabb, és a legjobban a Mol látja a helyzetet. Ők látják jobban, hogy képesek ellátni Magyarországot nyersanyaggal. Ha azt látják, hogy nem, akkor ellátásbiztonsági kérdések merülnek fel. A lap szerint a miniszter arról is szót ejtett, hogy a stratégiai készleteket haváriaeseményre tartják fenn, természeti károkra, háborúkra, nem pedig az ársapka garantálására.

PestiSracok facebook image

– tette egyértelművé a gazdaságfejlesztési miniszter.

Nem szabad pánikot kelteni

Az Index szerint a napokban egyre több piaci szereplő kongatta meg a vészharangokat. Az ellátási problémákról szóló rémhírek kapcsán úgy fogalmazott, hogy „ez már a kis kutak hergelése, tudjuk, hogy nehéz helyzetben vannak. De bizonyos esetben azt is tudjuk, hogy túl nagy pánikot keltenek.”

– emelte ki a miniszter.

Forrás: Index, Fotó:MTI/Illyés Tibor

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!