Pesti Srácok

Októberben két éve a leggyengébb teljesítményt nyújtotta az euróövezeti gazdaság

Októberben két éve a leggyengébb teljesítményt nyújtotta az euróövezeti gazdaság

Októberben majdnem két éve a leggyengébb teljesítményt nyújtotta az euróövezeti gazdaság az S&P Global Market Intelligence gazdaságkutató intézet beszerzésimenedzser-indexének (BMI) tanúsága szerint.

Októberben a feldolgozóipari és szolgáltatóipari adatokat összesítő kompozit beszerzésimenedzser-index (BMI) végleges értéke az előzetes 47,1 pontnál némileg jobb, 47,3 pont lett, de így is csaknem két éve, 2020 novembere óta a legalacsonyabb. A világjárványtól eltekintve a mostani érték 2013 áprilisa óta a legalacsonyabb. Szeptemberben 48,1 ponton állt a mutató. A BMI 50 pont feletti értéke a vizsgált gazdasági tevékenység teljesítményének növekedését, 50 pont alatti értéke pedig a zsugorodását jelzi.

Az index összetevői közül a szolgáltatóipari BMI októberben 48,6 ponton érte el végleges értékét, magasabban az előzetes 48,2 pontnál, a szeptemberi 48,8 pont után. Az októberi végleges érték 20 hónapja a legalacsonyabb. Az euróövezet feldolgozóipari beszerzésimenedzser-indexe a már szerdán publikált adatok szerint októberben 46,4 pontra, 29 havi mélypontra csökkent a szeptemberi 48,4 pontról. A mutató előzetes értéke kissé magasabb, 46,6 pont volt. Októberi végleges értékével az euróövezeti teljesítménymutató már a negyedik egymást követő hónapban maradt az 50 pontos határ alatt.

PestiSracok facebook image

- foglalta össze a felmérés megállapításait Joe Hayes, az S&P Global Market Intelligence vezető közgazdásza.

(MTI / Kiemelt kép: MTI/EPA/Stephanie Lecocq)

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!