Pesti Srácok

Szilvay Gergely: a transzmozgalom dehumanizációs narratívája valójában kamaszos hiszti és érzelmi zsarolás

Szilvay Gergely: a transzmozgalom dehumanizációs narratívája valójában kamaszos hiszti és érzelmi zsarolás

A Médiatanács döntése bizony a feministák szólásszabadságát és a tudomány szabadságát is korlátozhatja – kommentálta a Mandineren Szilvay Gergely, hogy a Médiatanács négyszázezer forint megfizetésére kötelezte a Pesti TV-t egy 2021 év végi műsorért a Háttér Társaság beadványa nyomán.

A Háttér Társaság többek között azt nehezményezte, hogy a beszélgetők ismétlődően az »ő« helyett »ez«/»az«/»ezt« névmásokat használtak, ami szerintük azt az üzenetet hordozta, hogy a beszélgetők „a transznemű embereket nem tekintik embernek”, dehumanizálták őket.

– állították. Szilvay Gergely a cikkben arról ír, hogy a transznemű nők a tudomány szerint is valójában férfiak, biológiai férfiak (lásd például a leszbikus feminista filozófiaprofesszor Kathlenn Stock Material Girls című, magyarul nemsokára megjelenő kötetét). A valódi nemváltás lehetetlen, az pedig, hogy „elismerjék” a biológiai nemüktől különböző nemi identitásukat, nem jog, vagy nem szabadna, hogy az legyen. Mint hozzáteszi,

PestiSracok facebook image

A szerző úgy véli, a transzmozgalom számára azt jelenti az elfogadás, hogy

Hozzáteszi: a transzmozgalom nemcsak az udvariatlan vagy alpári sértegetést tekinti „dehumanizálásnak”, hanem minden feléje irányuló kritikát is, ebből pedig az következik, hogy

Szilvay Gergely kiemeli: nincs olyan emberi jog, amely szerint tilos másokat kritizálni,

Forrás: mandiner.hu; Fotó: MTI/EPA/Martin Divisek

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!