Pesti Srácok

Gulyás Gergely: a cselekvőképes kormányzást becsülik meg a választók

Gulyás Gergely: a cselekvőképes kormányzást becsülik meg a választók

“A 2010-es kormányváltástól a koronavírus kitöréséig tartó évtized Magyarország elmúlt évszázadának legjobb tíz éve volt” - fogalmazott Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter az Alapjogokért Központ Magyarország 2022-2023 c. rendezvényén.

Gulyás Gergely az országgyűlési választások tapasztalatairól elmondta, a korábbi évekkel szemben az ellenzék - személyi konfliktusai és világnézeti különbségei ellenére - egységes maradt a választásokig, az összefogás ugyanakkor szerinte tartalom nélküli volt, kizárólag a hatalom megszerzése volt a célja. Mint megjegyezte, az ellenzék miniszterelnök-jelöltje bántóan alkalmatlan volt a feladatra, ennek ellenére az ellenzéken belül az összefogás miatt ismét eluralkodott a csodavárás,

Gulyás Gergely úgy vélte, a Fidesz-KDNP cselekvőképes kormányzását megbecsülik a választók, ez derült ki tavasszal is.

PestiSracok facebook image

-jelentette ki a kancelláriaminiszter. Úgy vélte, a nyugati országokban a médiának akarnak megfelelni a kormányzó erők is, a hagyományos néppártok eltűntek.

Az orosz-ukrán konfliktus gazdasági következményeiről szólva Gulyás Gergely kiemelte, a magyar gazdaság alapjai a 2010 óta meghozott intézkedéseknek köszönhetően stabilak, nem fenyeget a munkanélküliség megugrása, a gazdaság nincs rossz helyzetben. Viszont az energiaárak növekedése óriási terheket ró az államra és egyensúlyi problémákat okoz.

Forrás/fotó: Alapjogokért Központ

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!