Pesti Srácok

Csák János kapta az idei Wekerle Sándor Kárpát-medencei Gazdasági Díjat

Csák János kapta az idei Wekerle Sándor Kárpát-medencei Gazdasági Díjat

A Wekerle Sándor Kárpát-medencei Gazdasági Díj nagydíj fokozatát Csák János kulturális és innovációs miniszter, míg junior fokozatát Hortay Olivér, a Századvég Konjunktúrakutató Zrt. energia- és klímapolitika üzletágának vezetője, egyetemi docens vette át Matolcsy Györgytől, a jegybank elnökétől csütörtökön, a rendezvény budapesti díjátadóján.

mondta Matolcsy György. Kiemelte: Wekerle Sándor a polgárosodás jelképe volt.

PestiSracok facebook image

hangsúlyozta a jegybankelnök. Méltatásában Csák Jánosról azt mondta: életműve azt üzeni, hogy a vállalaton belüli reformok és az ország megújulására való törekvés egybeesik.

tette hozzá.

A miniszter a díj átvétele utáni beszédében úgy fogalmazott: egy ország akkor lehet sikeres, ha az állandó változások mellett megtartja a kulturális, gazdasági és lelki örökségét. Feladatnak nevezte a "kötödések ápolását", a béke és biztonság megteremtését, az egyensúlyok kialakítását, amivel "eljutunk az ősi krédónkhoz, ami az Isten, család, haza".

Hortay Olivér a díj átvételekor megköszönte a jegybank alapítványának támogatását. Az energiapolitikai szakember 2016 és 2019 között a Pallas Athéné Domus Educationis Alapítványnál PhD kiegészítő képzésen vett részt.

A díjat a Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara alapította. Az elismerés gondozását a Magyar Nemzeti Bank 2019-ben vette át, majd 2021-ben állami díjként alapította újra. Az elismerést olyan kiemelkedő szakemberek és fiatal tehetségeknek adományozható, akik kimagasló munkájukkal hozzájárulnak a pénzügyi tudatosság fejlesztéséhez, valamint támogatják a fiatalok pénzügyi képzését, ezzel is hozzájárulva a hazai tudástőke növeléséhez. Tavaly a díj nagydíj fokozatát Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, a junior fokozatát Farkas Dezső fiatal vállalkozó kapta.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Máthé Zoltán

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!