Pesti Srácok

Nagy Márton vezetésével megalakult a Gazdasági Kamarák Egyeztető Fóruma

Nagy Márton vezetésével megalakult a Gazdasági Kamarák Egyeztető Fóruma

Megalakult és megtartotta ma első ülését a Gazdasági Kamarák Egyeztető Fóruma, amely a kormány gazdaságpolitikai tanácsadó, konzultatív testületeként fog működni. A Fórum üléseire negyedéves rendszerességgel kerül sor.

A Fórum célja, hogy a háború és a magyarok által elutasított szankciók sújtotta gazdasági környezetben a piaci szereplőktől származó információkkal és javaslatokkal segítse a kormányzatot, hozzájárulva a gazdaságpolitikai döntések megalapozottságához, a hatékony és gyors reakcióképesség fenntartásához.

Tagjai a kormány képviseletét ellátó Gazdaságfejlesztési Minisztériumon túl az alábbi szervezetek és vezetőik:

. a Magyar Kereskedelmi- és Iparkamara - Parragh László elnök . az Építési Vállalkozások Országos Szövetsége - Koji László elnök . a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége - Eppel János elnök . a Magyar Gyáriparosok Országos Szövetsége - Dr. Futó Péter elnök . az AmCham Hungary - Szabó Zoltán elnök . a Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara - Sávos András elnök

PestiSracok facebook image

Az alakuló ülésen a részt vevők a legfontosabb kormányzati intézkedések mellett áttekintették Magyarország gazdasági helyzetét, valamint helyzetképet adtak a vállalkozásokat érő legjelentősebb kihívásokról.

Legfontosabb cél a recesszió elkerülése

Nagy Márton megköszönte a Kamarák és Szövetségek közreműködését, valamint kiemelte, hogy a gazdaságpolitika legfőbb célkitűzése 2023-ban, hogy úgy kerülje el a recessziót, hogy eközben megvédi a családokat és a teljes foglalkoztatottságot. Ehhez stabil, versenyképes vállalkozásokra, beruházás és export-vezérelt gazdaságra van szükség.

A gazdaságfejlesztési miniszter bemutatta minden idők egyik legnagyobb kormányzati hitelprogramját, a Baross Gábor Újraiparosítási Hitelprogramot, amely 2023. február elsejével indul, és 700 milliárd forintnyi olcsó forrást juttat a gazdaságba.

Forrás, fotó: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!