Pesti Srácok

Lázár Jánosék 2023-ban nagy változásokat terveznek – Jöhet egy új, egységes MÁV–Volán menetrend

Lázár Jánosék 2023-ban nagy változásokat terveznek – Jöhet egy új, egységes MÁV–Volán menetrend

Lázár János építési és beruházási miniszter egy interjúban közölte, hogy 2023-ban nagy változásokat terveznek, amiről rövidesen a kormány és Orbán Viktor miniszterelnök fog tájékoztatást adni - írja az Infostart.

Lázár János a hódmezővásárhelyi rádiónak adott interjúban közölte, hogy új építési és beruházási törvény készül, valamint a gondolat megszületéséről a kulcs átadásáig újraszabják az építésügy, az örökségvédelem és a településkép kérdésköreit.

A miniszter azt mondta: nagyon sok minden meg fog változni, ugyanis újraszabják többek között azt is, hogyan kell létrehozni egy sport- vagy egészségügyi létesítményt. A cél, hogy minőségibb, fenntarthatóbb és finanszírozhatóbb beruházásaik legyenek – adta hírül az Infostart.

– fogalmazott Lázár János, hozzátéve, hogy Magyarország minden harmadik beruházása állami beruházás, és ezek mindegyike most az ő tárcájánál van.

Mint mondta, Magyarország legnagyobb munkaadója most ő, beleértve, hogy közlekedési miniszterként a MÁV és a Volán összesen 57 ezer munkavállalója tartozik hozzá. Az utóbbival kapcsolatban kijelentette, hogy szeretné olcsóbbá és jobban szervezetté tenni a szolgáltatást, ezért egy új, egységes MÁV-VOLÁN menetrend van készülőben.

– tette hozzá Lázár János.

(Infostart / Kiemelt kép: MTI/Rosta Tibor)
PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!