Pesti Srácok

Visszatelepítési és határvédelmi megállapodás született Ausztria és Marokkó között

Visszatelepítési és határvédelmi megállapodás született Ausztria és Marokkó között

A nemzetközi embercsempész-maffia elleni következetes fellépésről és az illegális bevándorlók visszatelepítéséről írt alá megállapodást Gerhard Karner osztrák és Abdel-Uafi Laftit marokkói belügyminiszter Marokkóban, a szakszerű eljárás érdekében külön munkacsoportot állítanak fel - közölte az osztrák belügyi tárca szóvivője kedden.

Féken kell tartanunk a menekültkérelmeket, hogy kiállhassunk a menekültjoggal való visszaélés ellen – hangsúlyozta az osztrák belügyminiszter a tárca később kiadott közleményében. Gerhard Karner kiemelte, hogy ehhez elengedhetetlen a "szoros és közvetlen együttműködés a származási országokkal". A megállapodás célja "egyrészt annak megelőzése, hogy az emberek Európa felé vegyék az irányt olyan országokból, mint Marokkó, másrészt a visszatelepítések és deportálások következetes és gyors lefolytatása".

A felállítandó munkacsoport a megállapodás szerint legalább háromhavonta ülésezni fog, az osztrák szakértői delegáció pedig már a következő hetekben Marokkóba látogat. Az osztrák és marokkói biztonsági szervek közötti együttműködésben is megegyeztek: ennek értelmében a marokkói biztonsági igazgatóság és a királyi csendőrség az osztrák belügyminisztériummal közösen képez ki embereket és rendőrkutyákat egyaránt.

Az osztrák belügyminisztérium közleményében hangsúlyozta, hogy Ausztriát súlyosan érintik a "csempészmaffia brutális cselszövései": csak a múlt hónapban több mint 1300, Marokkóból érkező ember kért menedékjogot az országban, túlnyomó részük – mintegy 90 százalékuk – pedig "az embercsempészek, tehát a szervezett bűnözés révén" jutott el Ausztriába. A Marokkóból érkezők a közlemény szerint ráadásul az összes januári menedékkérő 28 százalékát teszik ki. Mint írják, az északnyugat-afrikai ország lakosai vízummentesen utazhatnak Törökországba, innen Bulgárián, Szerbián és Magyarországon át érkeznek Ausztriába. Az embercsempészek egy ilyen útért akár 12 ezer eurót (4,5 millió forint) is bezsebelhetnek.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA/Christian Bruna

Ajánljuk még

Éles lőszerek és beütött, csuklyás alakok a tévészékház ostrománál – Császár Attila volt a Polbeat vendége

‎Polbeat 2023 március 11.
Hiába híresztelték az ellenkezőjét, azaz, hogy a 2006. szeptember 18-i tévéostrom idején a Hír TV és a mögötte állók szándékosan irányították a tömegeket, valójában mi oda mentünk, ahol a drámai események zajlottak, még a közvetlen feletteseinkkel sem volt idő egyeztetni róla. Gyűjtöttük az információkat az utca történéseiről, megvolt a technikánk, hogy ország-világ élőben követhesse azokat, tehát (sajnos egyedüliként a magyar médiában) a munkánkat végeztük – mondta a Polbeatben a Nézőpont Intézet Jótollú Magyar Újságíró-díjával frissen kitüntetett Császár Attila, aki az MTVA-nál, a Hír TV-nél és az Echo TV-nél végzett bő három évtizedes riporteri, szerkesztő-műsorvezetői munkájával érdemelte ki a kuratórium elismerését. Huth Gergely a műsorban lejátszotta azt az először a PestiSrácok.hu-n bemutatott, drámai belső rádiófelvételt, amelyen a lángoló tévészékházban minden bizonnyal szándékosan magukra hagyott rendőrök kiabálnak kétségbeesetten. Császár Attila válaszul kifejtette sok év oknyomozó riporteri munkája révén megalkotott teóriáját Gyurcsányék akkori, ördögi tervéről. Stefka István pedig a közös médiaháborús élményeket elevenítette fel "Csaszival", hiszen mindketten megtapasztalták, hogy milyen a sajtószabadság "balliberális" módra, amikor 1994-ben a visszatérő MSZP–SZDSZ-hatalom úgy rúgatta ki őket azonnali hatállyal a Magyar Televízióból, hogy még a hivatalos vezetőváltást sem várták ki.

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.