Pesti Srácok

Az oroszok és a fehéroroszok továbbra sem térhetnek vissza a tornasportba

Az oroszok és a fehéroroszok továbbra sem térhetnek vissza a tornasportba

A Nemzetközi Torna Szövetség (FIG) meghosszabbította az orosz és fehérorosz sportolók és tisztségviselők eltiltását az égisze alatt zajló eseményekről. A világszövetség még tavaly március 4-én megtiltotta a két ország sportolóinak részvételét az égisze alatt tartott rendezvényeken.

A FIG végrehajtó bizottsága lausanne-i ülésén határozott korábbi döntése érvényének fenntartásáról. Az insidethegames.biz beszámolója szerint az indoklásban az szerepel, hogy „sajnálatos módon az ukrajnai konfliktus, amely több mint egy éve kezdődött, még mindig tart”. A FIG leszögezte: „tekintettel a konfliktushoz kapcsolódó kivételes körülményekre, az orosz és fehérorosz sportolók és hivatalos személyek, beleértve a bírókat is, további intézkedésig nem vehetnek részt FIG-versenyeken”. A világszövetség az ukrajnai háború kirobbanása után két nappal, tavaly február 26-án jelentette be, hogy az orosz és fehérorosz tornászoknak csak semleges státuszban van lehetőségük versenyezni, majd március 4-én megtiltotta a két ország sportolóinak részvételét az égisze alatt zajló rendezvényeken.

Forrás: MTI; Fotó: Twitter (a képen Ivan Kuljak orosz tornász látható, aki tüntetőleg a háborús jelképként használt Z betűt hímeztette mezére, miután megtiltották neki a nemzeti színek viselését egy versenyen)

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!