Pesti Srácok

Egy időre elengedik Gyurcsány kezét – A Jobbik önállóan indul az EP-választáson

Egy időre elengedik Gyurcsány kezét – A Jobbik önállóan indul az EP-választáson

A Jobbik az európai parlamenti (EP) választáson önállóan indul, az önkormányzati választáson pedig azt tartja nyerő stratégiának, ha lokálpatrióták indulnak, és az ellenzéki pártlogók nem jelennek meg – mondták a párt vezetői egy pénteki budapesti háttérbeszélgetésen.

Gyöngyösi Márton, a párt elnöke arról beszélt, hogy az EP-választáson biztosan saját programmal, modern, jobbközép, Európa-barát pártként vesznek részt. Az önkormányzati választásra áttérve úgy fogalmazott: a jászberényi időközi választás példája is azt mutatja, hogy a voksolást pártlogók nélkül kell lefolytatni.

– jelentette ki. Hozzátette: ahol valamilyen vita van, nem zárják ki az előválasztások lehetőségét, de ennek is helyben kell megtörténnie.

PestiSracok facebook image

Szintén az önkormányzati választásról beszélve Potocskáné Kőrösi Anita elnökhelyettes is úgy vélekedett, hogy korábban ott volt sikeres az együttműködés, ahol a pártok távol maradtak. Közölte, hogy a megyei listákon is háttérbe kell szorítani a pártlogókat, mert ott is a civilek, a civil szervezetek lehetnek sikeresek. A politikus azt mondta, hogy Budapesten ugyanakkor elkerülhetetlennek gondolják a főpolgármesteri előválasztást, és a Jobbik annak a nyertesét támogatja majd. Hozzátette: a fővárosban is egy nagy civil szervezet indulásban látják annak kulcsát, hogy még több önkormányzatnak legyen civil, lokálpatrióta vezetője.

Gyöngyösi Márton egy másik témában kitért arra, hogy a Jobbik kivezetné a hatósági árakat. Ehelyett nemzeti élelmiszer-támogatási programot vezetne be, amely kifejezetten azokat a leginkább rászorulókat célozná meg, akiknek súlyos megélhetési gondjaik vannak. Az intézkedést az infláció miatt befolyó többletáfából finanszíroznák – tette hozzá.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Rosta Tibor

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!