Pesti Srácok

Magyarellenes rigmusok a román EB-selejtezőn – Most hallgat az UEFA

Magyarellenes rigmusok a román EB-selejtezőn – Most hallgat az UEFA

A románok Fehéroroszországgal játszottak selejtezőt, de egy jó kis magyarozás így is belefért: szerintük Nagy-Magyarország valójában Mongólia.

A Nemzeti Sport arról ír, hogy a kedd esti bukaresti Románia–Fehéroroszország Eb-selejtező (2–1) sem múlt el magyarellenes rigmusok és feliratok nélkül, bár az Andorrában verekedést kirobbantó, UST nevű nacionalista ultracsoport ezúttal a vendégek országának, illetve a szintén ebben a csoportban szereplő Koszovónak is „üzent” a magyarok mellett. Hozzátették: az andorrai eset miatt az UEFA már vizsgálatot indított a román szövetség ellen, de az elmúlt évtizedben botrányok sorát okozó UST a második félidőben a magyarokat kezdte szidalmazni. A megszokott rigmusok mellett egy Mongólia térképét ábrázoló molinón „Mongólia a történelmi Nagy-Magyarország” felirat szerepelt angolul, de a román alkotmány első bekezdését, miszerint „Románia szuverén és független, egységes és oszthatatlan nemzetállam”, és Nagy-Románia Moldovát is magában foglaló térképét is kifüggesztették.

Ahogy korábban beszámoltunk róla, a Magyar Labdarúgó-szövetség nemrégiben közleményt adott ki, amelyben jelezte: a jövőben bizonyos feltételekkel engedélyezni fogja „a történelmi Magyarország tiszteletét és a határon túli szurkolókkal való összetartozást szimbolizáló drapéria stadionba történő bevitelét”. Ezután nem sokkal az UEFA főtitkára cáfolta, hogy engedélyezte volna a történelmi Magyarországot ábrázoló molinók használatát a magyar labdarúgó-válogatott mérkőzésein.

Forrás: Mandiner; Fotó: gsp.ro

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!